Pianigiani savunmayı övdü

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani, çok iyi savunma yaptıklarını savundu.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Pianigiani savunmayı övdü
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ocak 2013 20:20
Beko Basketbol Ligi'nde Olin Edirne'yi 98-61 yenen Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Simone Pianigiani, savunmada çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi. 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında 37 sayı farkla elde ettikleri galibiyetlerini değerlendirenPianigiani, savunmanın yanında hücumda da iyi işler yaptıklarını ancak zihinsel olarak aynı düzeyi koruyamadıklarını belirterek, özetle şunları kaydetti: 

''Savunma açısından çok iyiydik. Oyuncularım keyif alarak oynadılar. Kendilerine güveni buldular. 30 dakika boyunca iyi basketbol oynadılar. Hücum açısından da iyiydik. Ancak zihinsel olarak aynı düzeyi koruyamıyoruz. En büyük problemlerimizden birisi bu. Büyük takım olmak için daha iyi olmalıyız. Her kazanç gibi bunun da keyfini çıkarmalıyız. Kendi evimizde kazandık, mutluyuz.'' 

-Taştimur: ''Parakhouski'ye verilen erken fauller, kurgumuzu bozdu''- 

Olin Edirne Başantrenörü Gökhan Taştimur, takımı için çok önemli olan Parakhouski'ye ilk çeyrekte üst üste verilen faullerin ardından bu oyuncusunu kenara alınca, maçın başında düzenlerinin bozulduğunu belirtti. 

Parakhouski'ye ilk dakikalarda çalınan 3 faulden ikisine katılmadığını vurgulayan Taştimur, mücadeleyi bu noktaya getiren esas nedeninin de bu olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: 

''Bizim için maçın bütün kurgusu ilk dakikalarda bozuldu. Parakhouski'ye 1,5 dakikada 3 tane faul çaldı hakemler. Bu da oyun kurgumuzu bozdu. Bizim 30 dakikadan fazla ortalamayla oynayan oyuncumuzdan bahsediyoruz. Oyun düzenimiz onun üzerinde. Ondan sonra tekrar deneyeyim dedim, 30 saniye içinde 4. faulünü aldı. Maçın atmosferi düzelene kadar oyuna sokamadım. O faullere katılıp katılmadığımın tartışmasını yapmıyorum ama kendi fikrim, onların en az iki tanesi eğer faulse, 1. periyotta her iki takımın da ilk beşlerindeki oyuncular 4'er faullü olurdu.'' 

Bu arada Taştimur, oyuncuları David Jelinek'in İspanyol ekip Caja Laboral'e transfer olacağını bildirerek, transferin yarın büyük olasılıkla resmileştirileceğini duyurdu. 
Jelinek'in transferinin kendileri için gurur verici olduğunu kaydeden Taştimur, ''Dört yıl boyunca İspanya'da oynayıp sonra bize gelip tekrar İspanya'ya, Caja Laboral'e transfer olması, Olin Edirne adına gurur verici bir tablo'' dedi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam