Murray çok rahat...

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde Andy Murray, Ricardas Berankis'i rahat bir karşılaşma çıkararak 3-0 ile geçti.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Murray çok rahat...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Ocak 2013 12:02
Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde 3 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı Andy Murray, Litvanyalı rakibi Ricardas Berankis'i 3-0 yenerek 4'üncü tura yükseldi.

Sezonun ilk ''Grand slam'' turnuvası Avustralya Açık, Melbourne Park'ta tek erkekler ve tek bayanların 3'üncü tur maçlarıyla devam ediyor. 3 numaralı seribaşı Murray, sakatlıktan yeni kurtulan Litvanyalı Berankis'i 2 saat 12 dakika süren zorlu bir maçın ardından 6-3, 6-4 ve 7-5'lik setlerle 3-0 yendi ve turu geçti.

Dünya klasmanında 2010 yılında 87 numaraya kadar yükselen, şimdi ise 110. sırada yer alan 23 yaşındaki Berankis karşısında zaman zaman zorlanan Murray, istikrarlı oyunuyla Berankis'i elemeyi başardı.

Murray, bir önceki maçından sonra yaptığı açıklamada, Berankis'i yakından tanıdığını ve zor bir maç olacağını söylemişti. Tahmininde yanılmayan Andy Murray, özellikle ikinci ve üçüncü setlerde oldukça zorladı.

İki yıl önce Şubat ayında fıtık ameliyatı olup, yaklaşık 3 ay kortlardan uzak kalan Berankis'in performansı, Rod Laver Arena'yı dolduran binlerce tenissever tarafından alkışlandı.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam