Modern Pentatlon Dünya Kupası'nın 2. etabı sona erdi

Ankara Atlı Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen Modern Pentatlon Dünya Kupası'nın 2. etabı tamamlandı.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Modern Pentatlon Dünya Kupası'nın 2. etabı sona erdi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Nisan 2024 17:48
Son güncelleme 21 Nisan 2024 17:49
Modern Pentatlon Dünya Kupası'nın 2. etabı tamamlandı.

Ankara Atlı Spor Kulübünde gerçekleştirilen organizasyonun son gününde karışık bayrak yarışı yapıldı. Yarışı Kazakistan'ı temsil eden Elena Potapenko-Pavel Ilyashenko çifti kazandı.

Binicilik, eskrim, yüzme, koşu ve atış disiplinlerinde yapılan yarışta Elena Potapenko-Pavel Ilyashenko çifti, 1327 puan toplayarak altın madalyaya ulaştı.

Bayrak yarışını Mısır'dan Amira Kandil-Moutaz Mohamed çifti 1318 puanla ikinci, İtalya'dan Aurora Tognetti- Federico Alessandro ikilisi ise 1314 puanla üçüncü tamamladı.

Karışık bayrak yarışında Türkiye'yi temsil eden milli sporcular Başak Yaprak Boğan ve Mert Toprak Temiz ise 853 puanla 6'ıncı sırada yer aldı.

Final Türkiye'de yapılacak

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonunun (UIPM) her yıl dört etap ve bir final olarak düzenlediği Dünya Kupası serisi, 2024 Paris Olimpiyatları'na kota puanı veren yarışlar arasında yer alıyor.

Mısır'da ilk etabı yapılan serinin üçüncü etabı 23-28 Nisan'da Macaristan'da, dördüncü etabı ise 8-13 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan'da yapılacak.

Dünya Kupası serisinin finali ise son iki yıldır olduğu gibi yine Türkiye Modern Pentatlon Federasyonunun ev sahipliğinde Ankara Atlı Spor Kulübünde 22-26 Mayıs'ta yapılacak.

Paris 2024'e katılım gösterecek olimpiyat sporcuları listesi, UIPM tarafından resmi olarak 30 Haziran'da ilan edilecek.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam