Melo'ya 'tükürükten' 4 maç ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Felipe Melo'ya Oğuzhan Özyakup'a 'tükürdüğü' gerekçesiyle 4 maç ceza verdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Melo'ya 'tükürükten' 4 maç ceza!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 17:44
Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada direkt kırmızı kart gören Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'nun cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Felipe Melo'nun Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'a 'tükürdüğü' gerekçesiyle 4 maç men ve 10 bin TL de para cezası verdi.

Felipe Melo'nun cezasını itiraz edecek olan Galatasaray Yönetimi, cezayı Tahkim Kurulu'na taşıyacak. Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst de tüm hukuksal haklarını kullanarak Melo'ya verilen cezayı itiraz edeceklerini ifade etti. 

ALİ DÜRÜST: "CEZA AĞIR"

Cezanın ağır olduğunu vurgulayan Dürüst, "Ceza adil değil. Oyuncumuzun tükürmediği ortada. Sonuna kadar hukuksal hakkımızı kullanacağız. Hukukçularımız gerekli çalışmayı hazırladı. Kesinlikle Tahkim Kurulu'na başvuruyoruz" dedi.

Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles'e verilen cezayla ilgili bir soru üzerine de Dürüst, "Hiçbir kulübün cezası bizi ilgilendirmiyor. Biz sadece kendi oyuncumuzla ilgili konuşuruz" yanıtını verdi.

Melo'nun savunmasını alacak olan Tahkim Kurulu'nun Profesyonel Disiplin Kurulu'nun cezasını bozup bozmayacağı ise şimdiden büyük bir merak konusu olmaya başladı.

 

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam