McGregor eleştirilerin farkında değil

Beşiktaş'ın İskoç file berkçisi Allan McGregor, Antalya'da devam eden ikinci yarı hazırlık kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
McGregor eleştirilerin farkında değil
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ocak 2013 17:50
Beşiktaş'ın 3 Ocak'ta başlayan ve 12 Ocak'ta sona erecek olan Antalya kampının 3. gününde Allan McGregor basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Siyah Beyazlı takımın kamp yaptığı Side bölgesinde bulunan Xanthe Otel'de gerçekleşen basın toplantısında İskoç kaleci ilk olarak ilk yarının kısa bir değerlendirmesini yaparak kendisi hakkında yapılan eleştirileri yorumladı.

"ELEŞTİRİLERİN FARKINDA BİLE DEĞİLİM"

"Doğrusunu söylemek gerekirse hakkımda eleştiriler yapıldığının farkında bile değilim. Kimseye saygısızlık etmek istemem ama kariyerim boyunca benim için yapılan haberleri çok ciddiye almadım. Sonuçta gazeteciler futbol oynamadıkları ve bu işin ne kadar zor olduğunu bilmedikleri için bazen gereksiz eleştiriler yapabiliyorlar. Bazen de abartılı övgüler olabiliyor. Ben tüm bunlara kulağımı kapatıp işimi en iyi şeklide yapmaya çalışıyorum. Ligin ilk yarında takım olarak inişli çıkışlı bir performans gösterdik. Son haftalarda yakaladığımız çıkış ile de ligi ikinci tamamladık. İkinci yarı performansımız yukarılara çekip elimizden geleni yapmaya çalışacağız."

"BAZEN AGRESİF OLABİLİYORUM"

McGregor maç sırasında bazı pozisyonlarda agresif çıkışlar yapması ve takım arkadaşlarına uyarılarda bulunması konusunu şu şekilde değerlendirdi.

"Ben kariyerim boyunca böyleydi. Bazen agresif çıkışlar yapabiliyorum. İlk yarı fazla gol yedik. Bunu kabul etmek lazım. Ancak savunma takım halinde yapılan bir şeydir. Bu konuda eksiklerimizi gidermeye çalışacağız."

İskoç kaleci takımın diğer kalecisi Cenk Gönen ile arasında iyi bir iletişim olduğunu söylerken, Türkiye'de beğendiğim kalecileri söyledi.

McGregor, "Cenk ile aramızda çok iyi bir iletişim var. Kendisi ile çok iyi anlaşıyoruz. Basın aramızda sorun olduğunu söyleyebilir ama böyle bir şey yok. Büyük kulüplerde her pozisyon için bir oyuncu oynar ama her pozisyon için 2-3 alternatif vardır. Herkes elinden geleni yaparak oynaya çalışır. Bizim takımda da durum bu şekildedir" diye konuştu.

"İYİ BİR TAKIMDA OYNUYORUM"

McGregor 19 yıl formasını giydiği Glasgow Rangers'dan ayrılmasını şu şekilde değerlendirdi;

"Glasgow Rangers'da 19 yıl yer aldım. 11 yaşımdan beri o formayı giydim. Benim için ayrılmak zor oldu ama kariyerimin sonuna kadar üst düzey mücadelenin içinde oldum. Glasgow Rangers sezon İskoçya'da 4 lige düştü. Ben de oradan ayrıldım. Kalbimin bir yerlerinde her zaman Rangers'i taşıyacağım. Bazen sıkıntılı olaylar yaşamasaydık ve İskoçya'da devam etseydim hayatım nasıl olurdu diye düşünüyorum. Ancak artık Türkiye'deyim. Burada iyi bir ligde, iyi bir takımda oynuyorum. Üst düzey bir takımımız ve üst düzey bir teknik direktörümüz var. Tabi ki Şu anda hayatımdan memnunum. Artık Celtic'e karşı derbi maçına çıkamayacağım. Bu durum beni üzüyor çünkü inanılmaz bir atmosferde oynuyorduk. Ancak hayat böyle bir şey."
Tecrübeli kaleci şampiyonluk hedefi için ise şu ifadeleri kullandı;

"ŞAMPİYONLUKTAN BAHSETMEK İÇİN ÇOK ERKEN"

Sezon sonu ligi nerede bitireceğimiz konusunda bir yorum yapamam. İyi bir takımız ve iyi futbol oynuyoruz. Önümüze maç maç bakmamız lazım. Ligin sonu için hedefimiz şu demem mümkün değil. Ligin sonunda şampiyonda olabiliriz ama bunu söylemek için çok erken."

Mcgregor Beşiktaş taraftarı için şunları söyledi;

"Herkes istediğini söyleyebilir. Ben her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Taraftarımız mükemmel. Kendi sahamızda oynadığımızda bizi çok iyi motive ediyorlar. Deplasmanda performansları da oldukça iyi."

Tümü
 Reklam