Mahmuti: 'Farkı kimse beklemiyordu'

Anadolu Efes Başantrenörü Oktay Mahmuti, 94-76 kazandıkları Fenerbahçe Ülker maçının ardından bu şekilde farklı bir sonucu kimsenin beklemediğini söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Mahmuti: 'Farkı kimse beklemiyordu'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 02:08
Anadolu Efes Başantrenörü Oktay Mahmuti, 94-76 kazandıkları Fenerbahçe Ülker maçında iyi savunma ve isabetli hücumlarla önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Oktay Mahmuti, mücadelenin başından sonuna kadar kontrolü ellerinde bulundurduklarını belirterek, ''İyi bir hücum ritmimiz vardı. İlk başta rakibimize hızlı hücum sayıları verdik. İkinci yarı bunu da azalttık ve farkı açmaya çalıştık. 3. çeyrek dengede gitse de son çeyrek daha iyi savunmayla ve isabetli hücumlarla önemli bir galibiyet elde ettik'' diye konuştu.

Maçtaki farkı kimsenin bekleyemeyeceğini vurgulayan Mahmuti, ''Neticede iki takım da THY Avrupa Ligi'nde oynuyor. Fenerbahçe Ülker'in kadrosu çok iyi oyunculardan kurulu ve teknik ekibi çok kaliteli. Bu sayı farkı bugüne mahsus bir durum'' ifadelerini kullandı.

-Kerem Tunçeri: ''Sürekli yükselen performansımız var''-

Anadolu Efes'in deneyimli oyuncusu Kerem Tunçeri, kendi evlerinde önemli bir galibiyet aldıklarını ifade etti.
Son zamanlarda yükselen bir performansları olduğuna dikkati çeken Kerem, ''Kendi evimizde kazanmamız gereken bir maçtı. Hem Avrupa'da hem de Türkiye'de her geçen gün daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Hala eksiklerimiz var ama bunları maç ve idmanlarda düzeltmeye çalışıyoruz'' dedi.

Özellikle son 3-4 dakika çok zor şutlar soktuklarını aktaran deneyimli oyuncu, şunları söyledi:

''Normal olmayan şutlar soktuk. Bu da farkı getirdi. Maçın hakkı bu fark değildi. Bence 10 sayı civarlarında bitmeliydi ama zor şutlar sokarak farklı kazanmayı bildik.''

Kerem, maçın son çeyreğinde Fenerbahçe Ülkerli Andersen ile aralarında geçen tartışmanın ise maçın atmosferiyle olduğunu ve yaşanan durumun iki oyuncuya da yakışmadığını sözlerine ekledi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam