Kulüpler Birliği'nde Ali Koç'a tepki iddiası!

Kulüpler Birliği'nin eski hakem David Elleray ile anlaşmasının ardından bazı kulüp başkanlarının, Ali Koç'a tepki gösterdiği iddia edildi.

Haber; Sabah, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Kulüpler Birliği'nde Ali Koç'a tepki iddiası!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Ocak 2023 12:37
Kulüpler Birliği, tartışmalı pozisyonlara ilişkin uzman görüş almak adına David Elleray ile anlaştı. Ancak bu anlaşmanın tartışmalara yol açtığı iddia edildi.

Sabah Gazetesi'den Murat Özbostan, David Elleray ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Özbostan, "Kulüpler Birliği, pozisyon başı ücret vermeyi düşündüğü hakem danışmanı Elleray'i göreve getirdi. Başkanların bir kısmı, "Anlaşma bittikten sonra mı haber veriyorsunuz? Bu nasıl iş" diyerek tepki gösterdi. Bir kısmı ise anlaşmayı destekledi." ifadelerini kullandı. İşte yazının tamamı...

"ALİ KOÇ'UN KARARINA TEPKİ GÖSTERDİLER"

"Yabancı hakem olayında mutabakat sağlayamayan birlik, bu sefer çareyi başka bir yolda arayarak Nihat Özdemir federasyonunda görev yapan David Elleray'i kendilerine danışman yaptı. Buraya kadar şaşılacak bir durum yok. Konu zaten medyada çıktı.. Olayın dikkat çeken tarafı ise birlik başkanı Ali Koç'un, David Elleray ile anlaşıp maddi koşulları belirledikten sonra bunu diğer kulüp başkanlarıyla paylaşması. İşte bu andan sonra da tartışma başlıyor. Bir grup 'Çok faydalı olur' derken, diğer bir grup, 'Haberimiz olmadı, bu bir emrivaki' diye tepki gösterdi.

Sessiz kalanlar da var tabii. Ama genel olarak rahatsızlık yaratan konu, bir mesajla başkanlara atılan şartlar, koşullar..

Dünya üzerinde hakemlik mesleğinde ilk sıraya konacak duayen isimlerden biri David Elleray. Yalnız TFF'de danışmanlık yaparken kulüplerin büyük kısmı bu isme itiraz etmişti. Hatta Merkez Hakem Kurulu da TFF'nin aldığı bu karara kendi bünyesinde tepki göstermişti. 1954 doğumlu eski ünlü hakem, aynı zamanda Belçika MHK'sıyla da birlikte çalıştı. Rusya'da VAR danışmanlığı yaptı, Güney Afrika'da hakem geliştirme programından uzun süredir sorumlu, İngiltere'de Red Frog isimli danışmanlık şirketine sahip. Marka bir isim.

LONDRA'DAN TANIYOR!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile tanışıklığı olan birisi. Koç'un, Londra'daki eğitimi sırasında hocalığını da yapmış. Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Başkanı Koç'un, uzun süredir tanıdığı Elleray'in görevi kabul etmesinde bu faktör de önemli bir yer tutuyor. Şimdi pazartesi yapılması beklenen Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında belli ki ilk madde bu olacak. Dedik ya isteyen var, istemeyen de...

POZİSYONLAR İÇİN ÖDEME

Elleray'in maçlardaki pozisyon başına rakam alacağını duydum. Sterlin üzerinden. Rakamı kulüpler ödeyecek. Her takım kendi maçındaki tartışmalı pozisyonlar için Kulüpler Birliği'ne başvuracak, David Elleray ve ekibi de rapor yazıp, o kulübe yollayacak."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam