Kocaman'ın Aziz Yıldırım cevabı

Fenerbahç.e Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gaziantepspor maçının ardından yine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haber; Sporx.com ve AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kocaman'ın Aziz Yıldırım cevabı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ocak 2013 21:39
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gaziantepspor maçının ardından ikinci yarıda daha dağınık bir görüntü sergilemelerine rağmen kazandıklarını dile getirdi.

Yayıncı kuruluş Lig TV'ye konuşan Kocaman galibiyetle ilgili olarak, "Önce kazandığımız için mutluyuz. Her maç çok zorlu. Kazanmak zordu, Gaziantep de çıkış yakalamıştı. Uzun bir aradan sonra ligde nihayet deplasmanda kazanmaya başardık. Bugün ki gibi kazanma olduğu zaman sonuca bir adım daha yakın olabiliryorsunuz. Hem iyi hem de doğru oynadığımız ilk yarıyı geride kapattık. İkinci yarı daha dağınık görünmemize rağmen rakibin üzerinde baskı yarattık. Futbolun kendi içerisinde adaleti bu şekilde. Her zaman doğru yaptığınız olmuyor. Bugün de öyle bir şey oldu" dedi.

Sürekli olarak geriye düşmelerine de değinen tecrübeli teknik adam, "Bu sonuç özgüven olarak nasıl yansır bilimiyorum. 36. resmi maçımızı oynadık. 19. kez geriye düşüyoruz ve geriden kazanmaya çalışıyoruz. Çok kolay değil. İşi daha zorlaştırıyoruz. Bunun biraz daha kolayı var. Kalan 15 maçta aklımızı özellikle oyun aklımızı ve çıkarlarımızı değerlendirerek buna dikkat edeceğiz. Esas olarak sıkıntımız bu. Maçların 4'te 3'ünde geriden başlama sıkıntımız oldu" diye konuştu.

"Aziz Yıldırım'ın devre arasında soyunma odasına inmesiyle ilgili ne söylersiniz?" şeklindeki soruya ise Kocaman, "Söyleyeceğim bir şey yok. Ne söyleyeyim ki" şeklinde cevap vermesi dikkat çekti. 
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman basın toplantısında ise, ''Mutlaka kazanma serisine ihtiyacımız var. Bunu geçen hafta başaramadık, umarım bu seriyi başlatmış oluruz'' dedi. 

Kocaman karşılaşmanın ilk yarısında geriye düştüklerini hatırlatarak, ikinci yarı her türlü riski göze alarak galibiyete ulaştıklarını söyledi. 

Sezonda telafisi olmayan zamanlara doğru gittiklerini ifade eden Kocaman, ''Mutlaka kazanma serisine ihtiyacımız var. Bunu geçen hafta başaramadık, umarım bu seriyi başlatmış oluruz. Kupada bunu yakalamayı başardık ancak, lige yansıtamadık. Bugün bu zorlu deplasmanı aşmayı başardık. İnşallah futbolcularımızla beraber bir seriye doğru yol almış oluruz'' diye konuştu. 

Kocaman, bugüne kadar kupadaki maçlarla birlikte 36 resmi müsabakaya geride başladıklarını anımsatarak, bu durumun önemli konsantrasyon sorunu getirdiğini belirtti. 

Maçlara hazırlanma konusuna biraz daha yoğunlaşmaları gerektiğini vurgulayan Kocaman, şöyle konuştu: 

''Türkiye'de maç kazanmak zor, geriye düştükten sonra daha da zor. Bugünkü maça gelince, doğru ve iyi oyundan öte bizim sahip olduğumuz en büyük zenginlik yüksek maç kazanma arzusuydu. Bu da bir şekilde sonuç verecek. Tabii maçın içinde gel gitler oluyordu. Ama 2-1 kazanmış durumdayız. Bizi kazanmaya götüren faktör, uzun zaman sonra yüksek kazanma duygusuydu'' 

Fenerbahçeli Semih Şentürk de ilk yarı istedikleri oyunu oynayamadıklarını, ancak ikinci devre Aykut Kocaman'ın gerekli değişiklikleri yapmasıyla maçı kazandıklarını söyledi. Şentürk, daha önce 3 büyüklerin kazanamadığı Gaziantepspor deplasmanını kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.
 
Bekir İrtegün ise ''Bazen kötü oynarken de kazanmak önemlidir. Ama tırnak içinde bugün kötü oynadığımızı düşünüyorum. Ama Gaziantep, her zaman zor deplasman olmuştur. Zor deplasmanda nasıl oynadığımız önemli değil, 3 puanı almak önemlidir. İstediğimizi aldık'' ifadelerini kullandı. 

Tümü
 Reklam