Kabze: "Belhanda ile mesajlaştım ve..."

Fenerbahçe'nin yakından ilgilendiği Younes Belhanda hakkında eski takım arkadaşı Hasan Kabze çarpıcı açıklamalar yaptı ve sarı-lacivertlilerin Faslı isme teklif yaptığını söyledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Kabze: 'Belhanda ile mesajlaştım ve...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 09:29
Orduspor'un golcüsü Hasan Kabze, Fenerbahçe'nin yakından ilgilendiği Montpellier'den takım arkadaşı Younes Belhanda hakkında konuştu.

Beyaz TV'de yayınlanan 'Beyaz Futbol' adlı programa telefonla bağlanan Hasan Kabze, Faslı futbolcuyla mesajlaştığını ve eski takım arkadaşının kendisine Fenerbahçe'nin teklif yaptığını söylediğini açıkladı.

"FENERBAHÇE'YE YARARLI OLUR"

Hasan Kabze transferin geçekleşmesi halinda Belhanda'nın Fenerbahçe'ye yararlı olacağını belirterek, "Biz onunla beraber kamplarda beraber kalıyorduk. Fenerbahçe'ye yararlı olabilecek futbolcu çünkü çok genç. Tekniği kuvveti orta saha bence komple bir oyuncu. bence Fenerbahçe'ye çok yararlı olacaktır. İyi bir transfer olur." açıklamasını yaptı.

"MESAJLAŞTIK VE 'TEKLİF VAR' DEDİ"

Faslı isimle mesajlaştığını ve Fenerbahçe'nin teklifini öğrendiğini belirten Kabze, "Bugün mesajlaştık. 'Böyle bir şeyler var ama net olarak bir şey yok' dedi. Burayı ben onlara zaten anlatmıştım. 30 yaşından sonra gelmeyi düşünüyorlar aslında ama ben bazı şeyleri anlatınca durumun böyle olmadığını gördüler. Ben Türkiye'ye dönünce burayı daha çok takip etmeye başladı. Şu anda dediğim gibi onun da bir düşüncesi var gibi gözüküyor ama net olarak bilmiyorum. Çok Fransızcam olmadığı için fazla konuşamadı" dedi.

"HEM ON NUMARA OYNAYABİLİR, HEM DE DEFANSA YARDIM EDEBİLİR"

Eski takım arkadaşının özellikleri hakkında konuşan Kabze, "Belhanda Alex'ten hızlı. Çok daha genç ve dirdi. Adam geçebilen, yeri geldiğinde iyi şutlat vuran bir isim. Saha dışında da iyi bir çocuk. Hem on numara oynayabilir, hem de defansa yardım edebilir" ifadelerini kullandı.

BELHANDA, MONTPELLİER'DE NE KADAR KAZANIYOR?

Belhanda'nın Fransa'da ne kadar kazandığı sorulan Hasan Kabze, "Orada çok fazla paralar kazanılmıyor. Ne kadar aldığını tam bilmiyorum. 1 milyon euro, 1 milyon 200 bin eurodan fazla kazandığını düşünmüyorum" diye konuştu.Tümü
 Reklam