İstanbul Avrasya Maratonu ''Altın'' kategoride

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, İstanbul Avrasya Maratonu'nu ''Altın'' kategori (Gold Label) nişanesine yeniden layık gördü.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
İstanbul Avrasya Maratonu ''Altın'' kategoride
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2013 12:25
Geçen yıl ilk kez ''Altın'' kategoride düzenlenen İstanbul Avrasya Maratonu, bu yıl da ''Altın'' kategoride koşulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ'den yapılan açıklamada, İstanbul Avrasya Maratonu, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından dünyanın en iyi maratonlarına verilen ''Altın'' kategori (Gold Label) nişanesine yeniden layık görüldü. Spor AŞ Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin, İstanbul Avrasya Maratonu'nun 35. yılında da ''Altın'' kategoride koşulacağını bildirdi.

Açıklamada, 2008-2011 yılları arasında ''Gümüş'' kategoride (Silver Label) yer alan İstanbul Avrasya Maratonu'nun, 33. Maraton'da gösterilen başarılı organizasyon sonucunda, 2012 yılı için ''Altın'' kategoride koşmaya hak kazandığı belirtilerek, ''Bu yıl IAAF'ın kategori unvanlarını veren yetkili ismi Sean Wallace-Jones'un da organizasyonu baştan sona izleyerek değerlendirdi. Başarılı organizasyonun ardından IAAF Başvuru Formu doldurularak yapılan resmi başvurunun ardından İstanbul Avrasya Maratonu yeniden 'Altın' kategoriye kabul edildi. Dünyanın en iyi maratonlarına verilen 'Altın' kategori unvanı, bu yıl ikinci kez İstanbul Avrasya Maratonu'na verildi. Böylelikle İstanbul Avrasya Maratonu dünyanın en iyi maratonları arasına adının bir kez daha yazdırmış oldu'' denildi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam