İnönü'de çıkan kavganın cezası 5 ay hapis

İnönü Stadı'nda 20 Şubat 2011'de oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçının devre arasında çıkan kavgayla ilgili olarak karar verildi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
İnönü'de çıkan kavganın cezası 5 ay hapis
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2013 15:22
Beşiktaş Kulübü Kongre üyesi İsmail Cevahir, İnönü Stadı'nda 20 Şubat 2011'de oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçının devre arasında Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'a yumruklu saldırıda bulunarak, hakaret ettiği gerekçesiyle 5 ay hapis ve 3 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul 4. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık İsmail Cevahir ile tarafların avukatları katıldı. Müşteki İsmail Ünal ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, esas hakkındaki son sözleri sorulan sanık İsmail Cevahir, ''Olay bir anda gelişti. Üzgünüm, keşke yaşanmasaydı'' dedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık İsmail Cevahir'in müştekiye karşı ''yaralama'' ve ''hakaret'' suçunu işlediğinin anlaşıldığını ifade ederek, iki suçtan toplam 3 bin 500 lira adli para cezası almasına karar verdi. Mahkeme, sanığın ''tehdit'' suçunu da işlediğinden 5 ay hapisle cezalandırılmasını da kararlaştırdı.

Cevahir'in duruşmadaki iyi hali ve yeniden suç işlemeyeceği kanaatine varan mahkeme, sanığa verilen hapis ve adli para cezaları hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık İsmail Cevahir'in ''hakaret'', ''tehdit'' ve ''kasten yaralama'' suçlarından 2 ile 9 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam