İlker Avcıbay: "Endişe yok, felsefe var"

Giresunspor Antrenörü İlker Avcıbay, Adana Demirspor maçının ardından açıklamalar yaptı. Avcıbay, herhangi bir endişe duymadıklarını ifade etti.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
İlker Avcıbay: 'Endişe yok, felsefe var'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ağustos 2022 23:14
Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında sahasında Adana Demirspor'a 3-2 yenilen Bitexen Giresunspor'un antrenörü İlker Avcıbay, pozisyonlar bulmalarına rağmen sonuca gidemediklerini belirterek, "Ama bugün böyle olduğu için ilerleyen süreç için endişemiz yok. Biz bunları göğüsleyip, oyuncularımızla bunları değerlendirip eksik yönlerimizi kapatarak, güçlenerek devam edeceğiz." dedi.

"FELSEFE AŞILAMAK İSTİYORUZ"

Hakan Kutlu'nun geçen sezondan kalan cezası sebebiyle basın toplantısına katılan Avcıbay, yeni kurulan bir takım olduklarına işaret etti. Geçen sezondan beri devam eden bir oyun karakteri ve felsefelerinin olduğunu dile getiren Avcıbay, "Yeni gelen arkadaşlarımıza da bu felsefeyi aşılamaya çalışıyoruz. Bugün oyunun bölümlerinde zaman zaman bu felsefemizi gerçekleştirdik. Sonuç alacağımız, öne geçeceğimiz pozisyonlar da oldu, bunlar futbolun içinde var ama geleceğe dönük pozitif mesajlar aldık." diye konuştu.

"ENDİŞEMİZ YOK"

Rakibin çok pozisyona girmediğini aktaran Avcıbay, şunları kaydetti:

"Oyunun ilk bölümünün kontrolü bizde olmasına rağmen onlar usta ayaklarla sonuca gittiler. Biz sonuca gidemedik, ama bugün böyle olduğu için ilerleyen süreç için endişemiz yok. Biz bunları göğüsleyip, oyuncularımızla bunları değerlendirip eksik yönlerimizi kapatarak, güçlenerek devam edeceğiz. Ligin başındayız ve yeni oluşan bir takımız. Burada sağduyulu ve hep desteklere devam etmek lazım."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ