Huntelaar 15 milyon Euro'ya gidebilir

Schalke 04 ile olan sözleşmesini 2015 yılına kadar uzatan Klaas-Jan Huntelaar'ın yeni sözleşmesinde 15 milyon Euro'ya serbest kalır maddesi bulunduğu ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Huntelaar 15 milyon Euro'ya gidebilir
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 18:52
Ayrılacağı söylentilerine rağmen kulübü Schalke 04 ile olan sözleşmesini 2015 yılına kadar uzatan Klaas-Jan Huntelaar'ın yeni sözleşmesinde 15 milyon Euro'ya serbest kalır maddesi bulunduğu ortaya çıktı. Ocak ayında istediği herhangi bir kulübe bedelsiz olarak gidebilecek iken sözleşme imzalayan Huntelaar, ilerleyen dönemlerde başka bir kulübe giderse kulübü Schalke'ye 15 milyon Euro kazandıracak.

Geçtiğimiz sezon Bundesliga'da gol kralı olan ve bir çok dünya kulübünün renklerine katmak istediği Hollandalı yıldız, Alman kulübünde 2013 Haziran'da bitecek olan sözleşmesini 2015 yılına kadar uzatmıştı.

Almanya'daki önde gelen spor gazetelerinden Bild, yıldız oyuncunun mukavelesindenki bu detayı sayfalarına taşıdı.

Jefferson Farfan ile gol yollarında büyük bir uyum yakalayan Hollandalı yıldız, teknik direktör Jens Keller'in hücumdaki en büyük umudu.

Bu sezon Schale formasıyla 27 maça çıkan yıldız santrfor fileleri 13 kez sarstı. Huntelaar 2011-12 sezonunda Schalke formasıyla Bundesliga'da 29 kez fileleri sarsarak gol kralı olmayı başarmıştı.

Tümü
 Reklam