Holosko: "Başarı Aybaba sayesinde geldi"

Beşiktaş'ın Slovak futbolcusu Filip Holosko, Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını ve kendi form durumunu Lig TV'ye değerlendirdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Holosko: 'Başarı Aybaba sayesinde geldi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2013 16:28
Beşiktaş’ın Slovak yıldızı Filip Holosko Lig Tv’ye verdiği özel röportajda siyah beyazlı takımın ilk yarı performansını değerlendirip başarının altında yatan sırları anlattı.

Ligin ilk yarısında herşeyim kendisi için yolunda gittiğini belirten Holosko, teknik direktör Samet Aybaba'nın kendisinin ve takımın formununh yükselmesinde büyük payı olduğunu söyledi.

İşte Holosko röportajının tamamı;

"BAŞARI AYBABA SAYESİNDE GELDİ"

İlk yarının Beşiktaş’taki ve Süper Lig’deki en formda oyuncularından bir tanesi ve 8 gol attı. Türkiye’deki en başarılı sezonlarından birisiydi.İlk yarıda 8 gol attın bu başarının sırrını neye bağlıyorsun?

"Ligin ilk yarısında şansım yaver gitti.Ve umarın ligin ikinci yarısında da şansım iyi gider. Benim şansım ya da ne kadar gol atmamdan daha çok önemli olan takımın başarılı olması takımın iyi girmesi. Ligin ilk yarısındaki performansımızı devam ettirirsek ikinci yarıda da maç maç elimizden geleni yaparsak, ligi mümkün olduğunca üst sırada bitirmek istiyoruz. Bu inşallah birincilik olur. Başarının sırrı sadece bende değil her zaman bütün takım arkadaşlarıma teşekkür etmem lazım. Çünkü takım oyunu oynuyoruz mücadele ediyoruz ve paslaşıyoruz. Takımın iyi oyunu bazı futbolcuların performansınada iyi etki ediyor. Önemli olan takım oyunu. Ve ayrıca hocamıza da çok teşekkür ederim. Hocamız sayesinde bu başarının geldiğini söyleyebilirim. Takımdan ayrı bir ay çalıştım. Takıma katıldıktan sonra bana güvenip tekrar beni takıma alması ve şans verip oynatması, kötü oynadığım zaman bile takımda tutması sayesinde güvenim yerinde geldi ve performasım yükseldi. Ama Türkiye'de geçirdiğim en iyi ilk yarı değil. Manisa'dan Beşiktaş'a transfer olduğum devrede de 8 gol atmıştım. Onunla rekorumuzu eşitledik.""FERNANDES'İ ÇOK ÖZLEDİK"

En çok kendisini topla buluşturan, savunmanın arkasına sarktığı zaman ona pas atan Fernandes ve Oğuzhan. Fernandes son haftalarda oynamamıştı. Dua ediyor mu oynasın diye?

"Elbette Allah'a dua ediyorum. Ama genelde eşim ve çocuklarımın sağlığı için ediyorum. Kendi sağlığım için ve sakatlanmamam için dua ediyorum. Ama Manuel'i çok özledik eksikliğini hissettik. Manuel sadece bizim takımımızın değil Süper Lig'in en iyi oyuncularıdnan birisi."

İlk yarıda attığı gollerden sonra güzel dansları vardı. Bu da trend oldu. İkinci yarıda da bu devam edecek mi? Ya da başka danslar olacak mı? Ailesine de öğretti mi bu dansları? Çünkü takım içersindede öğrettiği kişiler oldu

"Şarkıyı bana ilk tercümanım söyledi. O söyledikten sonra bir iki defa dinledim, çok hoşuma gitmedi.Ondan sonra radyoda televizyonda sürekli dinleye dinleye hem benim hem de ailemin çok hoşuna gitti. Çocuklar, eşim ve bakıcımız deyim yerindeyse maymunluk yaparak eğlenceli bir şekilde dansını yapmaya başladık. Sonrasında “ilk attığım gol sonrası bunun dansını yapıcam” dedim. Mersin İdman Yurdu maçında attığım gol sonrası oğuzhan ile bu dansı yaptık.Sonrasında bu dans üzerime yapıştı. Taraftarlar beni “Gangnam Holosko” diye çağırıyorlar."

Takım şampiyon olursa diğer takım arkadaşları ve Samet hocayı da yanına alarak bu dansı yapacak mı?

Bu sıra yaptığım bir röportajda da bunu dile getirdim. Bizim için çok zor ama eğer şampiyon olursak bunu Samet hoca ve arkadaşlarıma öğreteceğim."STOCH ADINA ÇOK SEVİNDİM"

Biraz önce bu sevincini televizyonda seyirciler de tekrar izledi. Stoch'un golü yılın golü seçildi ve çok da yakın arkadaşı, neler söylemek ister hem gol hem de ödülle ilgili?

"Kendisi adına çok sevindim. Bu ödüle aday gösterildikten sonra bile bunu bütün röportajlarımda dile getirdim. İlk üçe girdikten sonra çok heycanlandık. Ödül törenin bütün arkadaşlarımla beraber izledik. Kazandığı için çok ama çok mutlu olduk. Kendisini hem tebrik ediyoruz hem de büyük saygı duyuyoruz. Gerçekten büyük bir başarı."

Kendisi oy verdi mi? Kendisiyle konuştun mu?

"Oy verdim. Kendisiyle konuşmadım ama mesajlaştık. Hatta kendisine Türkiye'ye geldikten sonra ona ödül olarak kendisini yemeğe çıkaracağımı söyledim."

"ONUR MESELESİ YAPTIK"

Beşiktaş ilk yarıda nasıl bir performans gösterdi? Ona göre iyi bir ilk yarı geçirildi mi? İkinci yarıdan beklentileri nelerdir?

"İnişli çıkışlı bir performans yaşadık. Çok kötü başlamadık ama 3. ve 4. hafta dan sonraki dört hafta çok kötü oynadık. Ve arada Fenerbahçe maçında çok kötü oynadık çok eleşitirildik ve baskı altında kaldık. Bu olaylardan sonra bütün takım olarak kenetlendik bir araya geldik ve bu durumu değiştirme kararı aldık, onur meselesi yaptık. Adım adım ilerledik takım mücadelemiz gün geçtikçe yükseldi. Nihayetinde bulunduğumuz yerdeyiz."

Beşiktaş’ta bu sezon geçtiğimiz yıllara göre ne farklılıklar var? Hem oyun açısından hem arkadaşlık açısından? Nasıl değerlendirirsin?

"Özellikle arkadaşlığın çok önemli oldğunu söyeleyebilirim. Geçen senelere göre en önemli durumumuzun arkdaşlık olduğunu söyleyebilirim. Çünkü takım olarak hep beraberiz, sahada hep beraber mücadele ediyoruz. Tek vücut halinde savunma ve hücum yapıyoruz. Bu şekilde geliyor ve bunun için de hocamıza teşekkür ederim. Geldiğinden beri kollektif oyunu bize empoze etmeye çalışıyor. Eğer bir başarı varsa bu onun sayesindedir."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam