Hentbol giderek büyüyor

Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz, son yıllarda hentbolun büyük bir ivme kazandığını ve ileride çok daha iyi yerlerde olacağını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Hentbol giderek büyüyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 12:57
Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz, ''Önümüzdeki 5 yıl içinde, Türkiye'de hentbol sporu çok daha iyi yerlere gelecek'' dedi.

Çapraz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son 3-5 yılda hentbol sporunun büyük bir ivme kazandığını belirterek, 1980-1990 yılları arasındaki hareketi tekrar kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Avrupa'da takım oyunlarında ilk 3 spor arasındaki hentbolun İskandinav ülkelerinde birinci sıraya kadar çıktığını aktaran Çapraz, ''Salon sporları ülkenin sosyo kültürel yapısını da yansıtıyor. Türkiye'de de salon sporları yükselmeye devam ediyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde, Türkiye'de hentbol sporu çok daha iyi yerlere gelecek'' diye konuştu.

''Yayınlar, hentbol sporunun gelişmesi için çok önemli''

Çapraz, hentbol sporunun görsel ve yazılı basında yer alırlığının artırılması konusunda sıkıntılarının olduğunu belirterek, bunun artırılması için çalıştıklarını söyledi.

Son dönemde süper lig maçlarının NTV Spor'da, birinci lig maçlarının ise Çay TV'de yayınlanması sayesinde, hentbolun biraz daha göz önünde olmaya başladığını ifade eden Çapraz, şöyle konuştu:

''Hentbol sporunun geleni arttıkça, bu yayın konusundaki trendin biraz daha yükseleceğini düşünüyorum. Direk yayınlar, hentbol sporuna katkıda bulunacak. Hem basındaki haberlerin, hem de televizyon kanallarındaki yayınların faydasını görüyoruz. Bazı televizyon kanallarından teklif de almaya başladık. Bu bizim için de çok olumlu bir dönem. Tabi ki daha fazla süre almamız için de gereken mücadeleyi yapıyoruz. Sonuç olarak yayınlar, hentbol sporunun gelişmesi için çok önemli.''

Sponsorluk görüşmeleri sürüyor

Hentboldaki sponsorluk sorununu görsel ve yazılı medyada yer aldıkça aşacaklarına inandığını aktaran Çapraz, ''O sürece girdik. Sponsorluk görüşmeleri de ciddi anlamda devam ediyor. Acıbadem ile imzaladığımız sağlık sponsorluğumuz var. Bir iki sponsorumuz daha var. Diğer federasyonlar gibi daha vizyoner, daha büyük şirketlerin de yer alabileceği sponsorluk pastasından, biz de yararlanmak istiyoruz. Bu konuda da bir iki sene içerisinde çok daha farklı yerlere geleceğiz'' ifadesini kullandı.

Çapraz, şu anda sponsorluk için 2-3 banka ve bazı firmalarla görüştüklerinin altını çizerek, hentbol sporuna en faydalı, en çok yakışan sponsorla anlaşmayı düşündüklerini ifade etti.

''İddaa gelirleri kulüplere sabit gelir imkanı tanıdı''

Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü'nün son dönemlerde gereken ilgiyi fazlasıyla vermesi sayesinde, hentbolun İddaa bülteninde yer bulduğunu vurgulayan Çapraz, hentbolun İddaa oynayanların ilgisini çektiğini de söyledi.

Çapraz, İddaa sayesinde kulüplerin gelirlerinin artığını vurgulayarak, ''Bu gelirler, kulüplere karınca kararınca bir nefes alma, belli oradan sabit gelir elde etme imkanı tanıdı. Bu konuda Spor Bakanımıza ve Spor Toto Teşkilatına teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam