Hasan Arat'a yeni görev

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Suat Kılıç, İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanlığına Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat'ı atadı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Hasan Arat'a yeni görev
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 15:58
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Hasan Arat, ''İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanlığına'' getirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Suat Kılıç, İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanlığına Hasan Arat'ı atadı.

TMOK Başkan Yardımcısı Arat, 7 Eylül tarihine kadar devam edecek kampanyayı, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile birlikte yürütecek. Arat, aday kent İstanbul adına uluslararası temaslarda bulunacak ve tanıtım organizasyonunu yönetecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Kılıç, Hasan Arat'ın yeni göreviyle ilgili şunları kaydetti:

''2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı İstanbul'a kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Bakanlık, TMOK, adaylık komitesi, sponsorlar ve diğer paydaşlarla birlikte büyük bir aileyiz. Türkiye'nin tüm renklerini İstanbul için bir araya getirdik. İstanbul olimpiyatı hak ediyor ve inşallah kazanacak. Olimpiyat adaylığını milli bir seferberlik olarak değerlendiriyoruz. Başta ilk imza sahibi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkesin İstanbul için tüm imkanlarını seferber ettiğini görüyoruz. İstanbul'u bir olimpiyat kenti yapmak, olimpizm ruhunu, felsefesini ve değerlerini, başta Türkiye olmak üzere tüm bölgeye yaymak için ne gerekiyorsa yapacağız.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam