Güreş Fedarasyonu Antalya'da toplandı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı bu sene Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Güreş Fedarasyonu Antalya'da toplandı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2013 19:21
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen ''90. Yıl İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'' Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.

Kiriş mevkisindeki Limra Otel'deki toplantının açılışında yönetim kurulu tarafından hazırlanan 8 yıllık faaliyet raporu katılımcılara anlatılırken, bugüne kadar olimpiyat oyunlarında madalya kazanan güreşçiler de sinevizyondan gösterildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, sunumun ardından yaptığı konuşmada, 1923 yılında kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olan federasyonun bugüne kadar büyük başarılara imza attığını, bu nedenle bunun gururunu yaşadıklarını söyledi,

Yönetim kurulu olarak federasyonun 90. kuruluş yıl dönümü nedeniyle özel bir toplantı düzenlediklerini belirten Yerlikaya, ''Buraya hem bugünün hem de yarının yol haritasını beraberce belirlemeye geldik. Daha başarılı, kurumsal, altyapısı, markası ve vizyonu oturmuş bir camiayı arzu ediyoruz. Bunun da istişaresini burada hep birlikte yapacağız. Ayrıca geçmişteki başarıları da başarısızlıkları da hep birlikte burada masaya yatıracağız'' dedi.

Yerlikaya, Türk güreşinin en büyük problemlerinden birinin de kurumsallaşamaması olduğunu dile getirerek, ''Türk güreşinin kurumsallaşmada, kurumsallıkta problemi var. Zaman içinde büyük başarılar elde etmişiz ama kurumsal kişiliği oluşturamamışız. Günlük, gündelik kararlar almayalım. Piramit gibi kalıcı temeller üzerinde tabana yayılalım, kurumsallaşalım'' diye konuştu.

Geniş katılımlı olarak yapılan toplantıda güreşin sorunlarının tek tek masaya yatırılacağını anlatan Yerlikaya, sorunların çözümlerini de yine birlik ve beraberlik içinde çözmek istediklerini kaydetti.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam