Güneş kızgın

Antalya kampındaki ikinci hazırlık maçında Beşiktaş karşısında penaltılarla galip gelen Trabzonspor'da, geri pas hatası sonucu yenilen gol teknik direktör Şenol Güneş'i kızdırdı.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Güneş kızgın
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ocak 2013 11:55
Antalya kampındaki ikinci hazırlık maçında Beşiktaş karşısında penaltılarla galip gelen Trabzonspor'da, geri pas hatası sonucu yenilen gol teknik direktör Şenol Güneş'i kızdırdı.
 
Beşiktaş maçının 75'inci dakikasında kazanılan serbest vuruşta Abdullah'ın acele ederek topu Aykut'a aktarması, bu oyuncunun da baskı sonucu kaleci Onur'a geri pas vermeye çalışmasıyla bordo mavililer beraberlik golünü kalelerinde gördü. Beşiktaş maçında Werder Bremen maçına oranla artılarının daha fazla olduğunu belirten Teknik Direktör Şenol Güneş, "Ama artılarımızın yanında hatalarımız da oldu. Hatalı bir gol yedik. O tip geriye pasları fazla yapmak olumsuzluktu. Öne oynama şansımız varken geriye sık sık yapılan paslarla golü yedik. Ama tabi kazanmaktan çok neleri iyi ya da kötü yaptığımızı gördük" dedi.
 
ABDULLAH'A ÖVGÜ
 
Güneş, hazırlık maçlarında oyuncuları yıpratmadan oynamaya çalıştıklarını da vurgulayarak, "Sadece Emerson ve Celustka biraz daha fazla oynadı diğerlerinden. 12 Ocak'ta Antalyaspor maçı var. Süremiz kısa olduğu için hazırlık maçlarında bütün oyuncuları oynatmayı ve durumlarını görmeyi istiyorduk. Bunu yapmaya çalıştık. Takıma yeni katılan Abdullah Karmil'i de tanıyorduk ama takım içinde nasıl oynadığını geride ve ortada oynatarak gördük. Olumlu işler yaptı" değerlendirmesinde bulundu.
 
"KUPADA NE YAPACAĞIMIZ ÖNEMLİ"
 
Güneş, takımın genel durumunu olumlu bulduğunu da ifade ederek, "Ama biz daha iyi oynayacak bir takımız. Yüklemeye bağlı olarak oyuncuların maç içinde gerekli performansını bazen göremeyebiliriz. Bizim için hazırlık maçlarından çok kupa maçlarında ne yapacağımız önemli. Beşiktaş'a karşı daha üstündük. Farklı kazanmamız gereken bir maçı 1–1 bitirdik. Werder Bremen maçının ikinci yarısında çok büyük hatalarımız vardı. Olayı hazırlık maçı olarak görmedik. Yenen gol sonrası oyuncularımın oyuna hamle yapma şansı olmadı. Ama Beşiktaş maçında hatalarımız olsa bile arzuları, gayretleri ve oyun disiplinleri vardı. O yüzden olaya olumlu bakıyorum" diye konuştu.
 
"TAKIMIN TÜMÜNÜ BİR ARAYA GETİREMEDİK"
 
Şenol Güneş, kamp döneminin son günlerinde lige hazır olup olmadıklarını değerlendirirken de şunları söyledi:
 
"Beşiktaş'tan daha iyiydik maçta ama yeterli miyiz diye sorarsak hayır yanıtını veririz. Takımı tüm olarak, oyuncuların hepsini bir araya getirme şansımız olmadı. Defansta Giray, Bamba vardı, ortada Colman ve Zokora vardı. Şimdi farklı oyuncular var. Bunların içinde henüz takımı tam oturtamadık. Oynayacak oyuncuların kimler olacağı futbolcuların performansına bağı. Sakatlıktan dönen Colman'ın durumu iyi ama ne zaman oynayacağı belli değil. Belki üç gün sonra belki 1 hafta sonra oynayabilir. İyi oyuncularımız da var şu anda, eksikleri olanlar da var. O yüzden takım şu kadar yüzde olarak lige hazırdır diyemeyiz. Antalya ve Mersin maçları takımın genel durumunu ortaya çıkaracak."
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam