Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Green: "Rockets'ın süperstarı olmak istiyorum"

Houston Rockets çaylağı Jalen Green, gözünü Yılın Çaylağı ödülüne diktiğini ve gelecekte Rockets'ın süperstar oyuncusu olmayı hedeflediğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Houston Rockets çaylağı Jalen Green, gözünü Yılın Çaylağı ödülüne diktiğini ve gelecekte Rockets'ın süperstar oyuncusu olmayı hedeflediğini söyledi.

Takımın medya gününde konuşan Green, bu hafta antrenman kampının başlamasından duyduğu heyecanı dile getirirken, kendisine koyduğu birkaç hedefi de paylaştı.

19 yaşındaki oyuncu, "Yılın Çaylağı" ödülünü kazanmayı hedeflediğini ve uzun vadeli bir hedef olarak ise, Rockets kadrosunda bir süperstar olmak istediğini açıkladı:

"Medyanın takımı nasıl devralmamı istediği hakkında devam ettirdiği tüm tartışmalardan ötürü, ekibin bana çok fazla yüklenmek istediğini sanmıyorum. Bana göre takım beni buna zorlamayacaktır. Doğal bir şekilde gerçekleşmesini isteyeceklerdir. Benim de istediğim bu tabii ki. Bir gün elbet olacak. Yalnızca çalışmaya devam etmem gerek, henüz gencim. Hala oldukça vaktim, ayrıca öğrenecek ve yapacak çok şeyim var."

Green, daha öncesinde Houston organizasyonun sürekli başarıya ulaşmasına yardımcı olmak istediğini dile getirmişti. Genç oyuncu, kendisi üzerine olan beklentilerin, Rockets'ın işleri tersine çevirmesinde büyük bir faktör oynayabileceğine inanıyor.