Gençlere kayak eğitimi

Bitlis Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan ''Artık Ben de Kayak Yapıyorum'' projesi ile çeşitli okullardan seçilen ve yaşları 8 ile 15 arasında değişen 40 çocuk, kayak eğitimine alındı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Gençlere kayak eğitimi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Ocak 2013 13:10
Bitlis Gençlik Spor Kulübü tarafından hazırlanan ''Artık Ben de Kayak Yapıyorum'' projesi, Bitlisli çocuklara yeni ufuklar açıyor.

Gençlik Spor Kulübü'nün hazırlayarak Sosyal Destek (SODES) Programına sunduğu ''Artık Ben de Kayak Yapıyorum'' projesinin kabul edilmesinin ardından çeşitli okullardan seçilen ve yaşları 8 ile 15 arasında değişen 40 çocuk, kayak eğitimine alındı.

Çiftkaya Kayak Merkezi'nde antrenörler gözetiminde kayak eğitimi alan çocuklar, bir taraftan yıl içerisinde yapılacak yarışlara hazırlanırken, bir taraftan da geleceğin milli kayakçıları olmak için çalışıyor.

Kayak malzemeleri proje çerçevesinde karşılanan çocuklar, Bitlis'i ve ülkeyi, uluslararası yarışmalarda temsil etmesi hedefliyor.
Bitlis Gençlik Spor Kulübü Başkanı Refik Avşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında kayak temel eğitim kursu açtıklarını ve 40 çocuğa kaymayı öğrettiklerini söyledi.

Projenin 6 Nisan'a kadar devam edeceğini anlatan Avşar, ''Proje bittikten sonra çocuklarımız kendilerine verilen malzemelerden faydalanacak. Çocuklarımızın bu yıl içinde kentte yapılacak faaliyetlere katılmasını planlıyoruz'' dedi.

Avşar, proje sonunda çocuklar arasında 4 kategoride yarışma yapılacağını ve dereceye giren 8 sporcuya kayak takımı hediye edileceğini bildirerek, sporcuların gelecek sezon Türkiye Kayak Federasyonu'nca düzenlenecek etap yarışmalarında kenti temsil edeceğini kaydetti.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam