Galatasaray: "Sizin vicdanınıza sığıyor mu?"

Galatasaray resmi hesabından PFDK sevkleriyle ilgili açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Galatasaray: 'Sizin vicdanınıza sığıyor mu?'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Nisan 2024 22:57
Son güncelleme 01 Nisan 2024 23:03
Galatasaray Kulübü resmi sosyal medya hesabından PFDK sevkleri için olay bir açıklamada bulundu.

İşte Galatasaray'ın o açıklaması:

"Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili yapılan ve yapılmayan sevkler; Türkiye Futbol Federasyonu'nun ne kadar basiretsiz, adaletsiz, baskılara ve tehditlere boyun eğen bir tutum içinde olduğunu bir kez daha açıkça gözler önüne sermiştir.

"VİCDANIZINA SIĞIYOR MU?"

Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve kurulları, son 2 sezondur gerek saha içinde gerek saha dışında tamamen bir kulübün ve bir şahsın baskılarına boyun eğmiştir. Şımarık ve fütursuz bu şahsın, hukuku sürekli ayaklar altına almasına müsaade etmiştir. Gerek hakem hatalarında gerek disiplin sevklerinde verilen tüm kararlarda baskıya boyun eğmiş, hiçbir zaman adaletten yana tutum sergileyememiştir. Futbolun sahanın içinde kalması için gereken adaleti hiçbir zaman tesis edememiştir. Bu yöneticiler ve kurulların, korku ve kaygıyla verdikleri tüm kararlar futbol tarihinde bir kara leke olarak anılacak ve toplum tarafından her zaman yargılanacaktır.

Yine de bir umutla o koltuklarda oturan herkese soruyoruz: Hala orada olmak, görevinizi yapar gibi davranmak vicdanınıza sığıyor mu?"

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam