Galatasaray aleyhine üç dava

Galatasaray'ın genel kurul toplantısında alınan yönetim kurulu ve denetim kurulu kararlarının ibra edilmesiyle ilgili kararın iptali dahil olmak üzere 3 konuyla alakalı iptal davası açıldı.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Galatasaray aleyhine üç dava
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Ocak 2013 17:39
Galatasaray'ın 30 Ekim 2012 tarihli genel kurul toplantısında alınan yönetim kurulu ve denetim kurulu kararlarının ibra edilmesiyle ilgili kararın iptali dahil olmak üzere 3 konuyla alakalı iptal davası açıldı.

Galatasaray Sportif ve Sınai Yatırımlar AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, şirket aleyhine İstanbul 44. Asliye Ticaret Mahkemesinde dava açıldığı belirtildi. Açıklamaya göre, açılan davada şu konulardaki itirazlarla ilgili karar verilmesi talep edildi:

"Kanun hükümlerine, dürüstlük kuralına, ortaklar arasında eşitlik prensibine ve şirket ana sözleşmesine aykırı olan kararlara konu hasılat paylaşım mutabakatı, hasılat paylaşım sözleşmesi, koltuk devri, pazarlama gelir devrine dair tüm sözleşmeler ve ilgili tüm işlemlerin stat gelirlerinin yüzde 90'a yüzde 15 oranında paylaşımı kararlarının yokluğunun tespiti ve/veya iptali; kanun hükümlerine, dürüstlük kuralına, ortaklar arasında eşitlik prensibine ve şirket ana sözleşmesine aykırı olan 15 yıllığına 442 milyon 907 bin 750 liraya satın alınması kararının yokluğunun tespit ve/veya iptali, 30 Ekim 2012 tarihli genel kurul toplantısında alınan yönetim kurulu ve denetim kurulu kararlarının ibrası kararlarının iptali; yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesi."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam