G.Saray'dan ilginç Arena önerisi

Galatasaray Yöneticisi Sedat Doğan'dan sürpriz bir öneri geldi. Bu öneriye göre Türk Telekom Arena Stadı, üniversite kampüsüne dönüşecek.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
G.Saray'dan ilginç Arena önerisi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Ocak 2013 10:07
G.Saray Üniversitesi'nde çıkan yangın sonrası kullanılamaz hale gelen kampüs binası nedeniyle yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan, sürpriz bir öneri getirdi.

Önceki gece çıkan yangın üzerine Les Ottomans'ta Başkan Ünal Aysal'ın düzenlediği 'dostluk yemeğini' apar topar bırakarak G.Saray Üniversitesi'ne giden Yönetim Kurulu üyelerinden Sedat Doğan'ın önerisiyle ilgili olarak Hürriyet Gazetesi'ne açıklama yaptı.

HIZLI ŞEKİLDE TOPARLARIZ
"G.Saray Üniversitesi öğrencileri, Ali Sami Yen Spor Komplesi'nin locaları, içerdeki çok amaçlı salonumuzu derslik olarak kullanılabilir. Üniversite yönetiminden böyle bir talep gelirse yönetim kurulumuz bence buna sıcak bakar. Zaten üniversitenin çok az sayıda, elit öğrencisi var. Çok öğrencisi yok. 15-20 locayı biz üniversiteye tahsis etsek, çok rahat bu sorunu kaldırırız. Öğrenciler de hiçbir sorun yaşamadan eğitimine devam eder. Ayrıca Galatasaray Üniversitesi'nin Ortaköy'deki ikinci binası da duruyor.Galatasaray Üniversitesi'nin eğitiminde aksama olmaz. Galatasaray camiası bunu çok hızlı şekilde toparlar."

KÜLTÜR MİRASI DA YANDI
Doğan, "Binlerce Galatasaraylı'nın okuduğu ilim irfan yuvası okul ve tarihi bir bina... Sadece bina yanmadı. Bir kültür mirası ve anılar yandı. Yanan bina içimizi çok acıtıyor fakat bina kadar önemli olan içindeki anılar ve kültür mirası. Orada açılan yaraların kapanması daha zor" ifadesini kullandı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam