"G.Saray'a gitmedim çünkü..."

Beşiktaş'ın sezon başında renklerine kattığı yetenekli oyunculardan olan Olcay Şahan, Tam Saha Dergisi'ne dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Haber; TFF
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'G.Saray'a gitmedim çünkü...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ocak 2013 15:31
Beşiktaş'ın sezon başında renklerine kattığı yetenekli oyunculardan olan Olcay Şahan, Tam Saha Dergisi'ne dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Eski takımı Kaiserslautern küme düşünce teklifleri değerlendirdiğini söyleyen genç futbolcu. Galatasaray'dan gelen teklifi de, sarı-kırmızılılardan kimsenin kendisiyle görüşmediği gerekçesiyle reddettiğini söyledi. İşte Olcay Şahan'ın açıklamaları:

"Kaiserslautern küme düşünce 2. Lig'de oynamak istemedim. Başka kulüplerden teklifler vardı ama bonservisim yüksek olduğu için transferim gerçekleşmedi. Bunun üzerine Türkiye'deki teklifleri değerlendirmek istedim. İlk teklif Galatasaray'dan geldi. Hatta Galatasaray, Kaiserslautern'le bonservis konusunda anlaştı. "

"Ancak ben düşünmek için süre istedim, çünkü ailece bir karar vermek durumundaydık. Bu arada Kaiserslautern'in sezon başı hazırlıklarına katıldım. Stefan Kuntz beni görünce, "Senin burada ne işin var, biz Galatasaray'la anlaştık, senin şimdi orada olman lâzım" dedi. Ben de kendisine, "Bana kimse bir şey sormadı, ben de Galatasaray'a imza atmadım" karşılığını verdim."

"Bunun üzerine Kuntz bana kızdı. Hatta 10 numaralı formamı alıp başka bir oyuncuya verdiler. Çünkü paraya ihtiyaçları vardı ve Galatasaray'la 1 milyon euronun üzerinde bir bedele anlaşmışlardı. Bu süreçte Bursaspor da beni istedi. Benim için önemli olan gideceğim kulüpte geleceğimin açık olmasıydı. Tüm bunları düşünürken Beşiktaş'ta Samet Aybaba göreve getirildi. Benim de içimden Beşiktaş'ta oynamak geçiyordu. Çünkü Beşiktaşlıyım."

"SAMET HOCA BENİMLE İLGİLENDİ"

Samet Hoca imza attıktan bir gün sonra beni aradı ve "Seni çok beğeniyorum, takımda görmek istiyorum" dedi. Hiç tereddüt etmeden kabul ettim ve bir-iki gün içinde bu transfer bitti. Galatasaray daha fazla para teklif etmişti ama ben kendi açımdan neresi daha iyi olabilir diye düşündüm ve Beşiktaş'ı tercih ettim.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam