G.Antep PATLADI! Bursa'ya tepki...

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, Bursaspor'u sert bir dille eleştirdi.

Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
G.Antep PATLADI! Bursa'ya tepki...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 12:50
Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, Bursaspor'u sert bir dille eleştirdi. Ertuğrul Sağlam'ın istifasının ardınan rotasını Hikmet Karaman'a çevirdiği iddia edilen Bursaspor'u etik davranmamakla suçlayan Gaziantepspor Kulübü, resmi bir açıklama yaparak yeşil-beyazlı kulübün yaptığı bu girişimin 'ahlaksızca' olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından Bursaspor Kulübü yöneticileri tarafından görevi başında olan Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’a transfer teklifi yapıldığı tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Büyük kurum olmak yasalara sporun etik değerlerine saygı duymakla bütünleşen bir kavramdır. Bursaspor gibi şampiyonluk yaşamış büyük bir camiayı yönetenler, sporun etik değerlerini anlayamadıkları gibi, bu camia’nın büyüklüğünün de farkında değillerdir. Görevi başında olan Teknik Direktör’e teklifte bulunmak etik olmadığı kadar, FIFA, UEFA ve Futbol Federasyonu yöneltmeliklerine bakıldığı zaman yasal bir suçtur.

Gaziantepspor Kulübü olarak, Teknik Direktörümüze yapılan bu saygısızca girişimi seviyesiz bulduğumuzu ve Bursaspor Kulübü yöneticileri tarafından etik olmayan ve ahlak dışı yapılan bu girişimi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam