Arena için Divan Kurulu toplanıyor!

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu, Beşiktaş'ın Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da oynama talebini masaya yatıracak.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Arena için Divan Kurulu toplanıyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Haziran 2012 11:30
Yeni sezon öncesinde Beşiktaş'ın İnönü Stadı'nın yenilenmesi sırasında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da oynama arzusu sarı-kırmızılı yönetimin ciddi şekilde mesai harcamasına neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve İkinci Başkan Adnan Öztürk, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Spor Bakanı Suat Kılıç arasında yapılan toplantıda sarı-kırmızılılar, Beşiktaş'ın Arena'da oynama fikrine sıcak bakmadıklarını belirtmesine rağmen bakan Kılıç talebi üzerine yeni bir gelişme yaşandı.

Galatasaray Kulübü, 3 Temmuz Salı günü saat 13:00'de Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştireceği Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın Dolmabahçe’de yapılacak stat inşaatı esnasında maçlarını, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da oynama talebinin görüşülüceğini duyurdu.

Sarı-kırmızılı yönetici Adnan Öztürk'ün geçtiğimiz salı günü yapılan toplantının ardından "Olimpiyat Stadı'nın ne niyetle bakıma alındığını ve hangi kafanın bu kararı verdiğini biz çok iyi biliyoruz. Biz stadımızı asla başka bir kulüple paylaşmayacağız" demesine rağmen, Divan Kurulu'nda kesin bir karar alması ve bunu Beşiktaş'a iletmesi bekleniyor.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam