Galatasaray'dan Beşiktaş'a 'hayır'!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, yöneticiler ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın bir araya geldiği görüşme sona erdi...

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Galatasaray'dan Beşiktaş'a 'hayır'!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Haziran 2012 20:21
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın stat sorunu ile ilgili yaptığı üçlü zirve, 3.5 saatlik toplantının ardından sona erdi.

Galatasaray Kulübü Başkan Vekili Adnan Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın kabulünde yapılan görüşmede Beşiktaş'ın stat konusundaki talebini neden yerine getiremeyeceklerini anlattıklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Bakanlık binasındaki kabulüne Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Başkan Vekili Adnan Öztürk katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren görüşmeden ilk ayrılan Galatasaray cephesi oldu. Toplantı çıkışında açıklama yapan Öztürk, Bakanın daveti üzerine bir araya geldiklerini ve konuyu değerlendirdiklerini belirterek, ''Beşiktaş'ın Galatasaray'dan bir talebi vardı. Sayın Bakanımıza bu talebi yerine getiremeyeceğimizin nedenini anlattık. Cevap olarak 'hayır biz bunu uygun görmüyoruz' dedik'' diye konuştu.

Öztürk, ''Çıkan bir karar var mı'' sorusunu ise ''Şimdi burada Galatasaray resmi kararını Beşiktaş ve bakanımız karşısında açıklamıştır. Bizim için bu konu burada kapanmıştır'' diye yanıtladı.

"1-2 TUR DAHA GÖRÜŞECEĞİZ GİBİ"

Kılıç ile görüşmesine Galatasaray cephesi olmadan yaklaşık 1,5 saat daha devam eden Fikret Orman da çıkışta yaptığı açıklamada, maçlarını oynamak istedikleri stadın belli olduğunu ve bu talebi ilettiklerini kaydederek, ''1-2 tur daha görüşeceğiz gibi'' dedi.

Dostça bir toplantı olduğunu kaydeden Orman, şöyle devam etti: ''Talebimizi ve nedenlerini ilettik. Galatasaray Kulübü de kendi açısından cevaplarını verdi. Gayet medeni şekilde ve iki dost kulüp arasında geçen bir görüşme oldu. Sayın Bakan iki tarafı da dinledi. Bundan sonra aramızda 1-2 tur daha görüşeceğiz gibi. Olayın konuşulması gerilime neden oldu. Sanki 'bir taraf istiyor, bir taraf istemiyor' diye bir gerilim. Aramızda 1-2 tur daha görüşeceğiz.''

Orman, Galatasaray Başkanvekili Adnan Öztürk'ün ''Bu iş olmaz, bu konu Galatasaray için kesinlikle kapanmıştır'' açıklamasının hatırlatılması üzerine de ''Bilemiyorum, onların fikridir. Biz bu konuda daha yapıcı ve daha ılımlıyız'' görüşünü belirtti.

''Görüşmede, stat konusunda başka alternatifler üzerinde duruldu mu-'' sorusunu ''Konuşulmadı'' diye cevaplayan Orman, ''1 yıl daha İnönü Stadı'nda oynama gibi bir durum ortaya çıkabilir mi '' sorusuna ise ''Hayır'' yanıtını verdi.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam