Beşiktaş Arena'yı istiyor çünkü...

Yeni sezonda İnönü Stadı'nı yenileyecek olan ve kendisine stat bakan Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman'ın Arena ısrarında 180 locanın kirasından gelecek 24 milyon dolarlık ek gelir bulunuyor...

Haber; Takvim
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Beşiktaş Arena'yı istiyor çünkü...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Haziran 2012 06:18
Yeni sezonda İnönü Stadı'nı yenilemeyi planlayan ve bu amaçla kendisine oynayabileceği bir stat arayan Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman'ın ezeli rakipleri Galatasaray'ın kullanımında olan Türk Telekom Arena ısrarında 24 milyon dolarlık ek gelirin olduğu ortaya çıktı.

180 LOCA KİRAYA VERİLECEK

Başkan Fikret Orman'ın Türk Telekom Arena'da yer alan 180 locayı kendi kullanımları süresince Beşiktaş taraftarlarına 120 biner dolardan kiraya vermeyi düşündüğü ve bu yolla tam 24 milyon 375 bin dolar tutarındaki bir ek geliri kulübün kasasına koymayı planladığı sızan haberler arasında...

İKİNCİ ZİRVEDEN DE SONUÇ ÇIKMADI

Bu amaçla önceki gün Spor Bakanı Suat Kılıç'ın liderliğinde Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, ikinci başkan Adnan Öztürk'le birlikte görüşen ancak olumlu bir sonuç alamayan Orman, dün ikinci bir toplantıyla Sarı-Kırmızılılar'ı ikna etmeye çalıştı.

Dünkü zirveye Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de katıldı. Bakan Kılıç, toplantıyı erken terk ederken Galatasaray adına toplantıya katılan Ali Dürüst, cevaplarının yine, "hayır" olduğunu açıkladı.

BAŞBAKAN'IN ÖNEMLİ İŞLERİ VAR!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise, kendisine yöneltilen, "Başbakanımızın devreye girmesini bekliyor musunuz?" sorusuna ise, "Kendisinin yoğun bir gündemi var. Böyle bir beklentim yok. Ancak, görüşmelerimiz sürecek. Bu camialarla 100 seneyi aşkın dostluklarımız var. Sorunları aşacağımıza umudum canlı" dedi.

TT Arena için ısrarlarını son ana kadar sürdürecek Beşiktaş, olumlu bir sonuç alamazsa Kasımpaşa ya da Saraçoğlu'nda oynayacak.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam