"G.Saray'ın tutumunu ayıp buluyorum"

Fikret Orman, BJK TV'ye yaptığı açıklamalarda stat konusu hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'G.Saray'ın tutumunu ayıp buluyorum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Temmuz 2012 01:01
BJK TV'ye konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı ekibin gündemini en çok meşgul eden konuların başında gelen stat meselesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman yaptığı açıklamada iki kulübün arasında olmaması gereken bir gerginlik yaratıldığını ifade ederken TT Arena ile ilgili görüşlerini vurguladı.

Başkan Orman konuyla ilgili şu sözleri sarf etti:

"G.SARAY'LA GELİNDEN DURUMDAN RAHATSIZIM"

"Galatasaray ile gelinen durumdan rahatsızım. Sanki biz zorla bir yere girecek gibi lanse edildik. Galatasaray'dan bazı isimler kırıcı davrandı. Rekabet sahada yaşanır başka yerde değil."

"GALATASARAY'IN TUTUMUNU AYIP KARŞILIYORUM"

"Arena konusunda kırıldım. Biz sahalarda, salonlarda, minderlerde, parkurlarda yarışmalıyız. 'Biz evimizi yıkacağız, bu sürede size misafir gelmek istiyoruz. Mali düşünceleriniz varsa gerekeni yapmaya hazırız. Stadın sorunları var bunları beraber aşalım' dedik. Galatasaray camiasının tavrı beni üzmüştür. Bizim bir dik duruşumuz var. Gerekirse bir yıl daha kendi stadımızda oynarız. Her türlü zorluğu Beşiktaş için çekerim. Hayat uzun bir maraton. Maraton sonunda nerede olduğunuza bakacaksınız Bize daha önce 'Siz bize stadınızı vermediniz' şeklinde söylemler geldi. Araştırdım böyle bir şey yok. Fenerbahçe camiası 'Gelin bizim stadımızda oynayın' dedi. Aziz Bey kendisi dedi. Olması gereken budur. Galatasaray'ın tutumunu ayıp karşılıyorum, çimleri bozulacakmış, bir takım şeyler.""İKİ DOST CAMİAYA BÖYLE ŞEYLER YAKIŞMIYOR"

"Galatasaray'ın söz hakkı tabii ki var. Olmadığını farz etsek bile, biz iki yakın camiayız. Biz devletle kimseyi karşı karşıya getirmek istemiyoruz. Biz devlet olmadan kardeşçe bu durumu çözmek istiyoruz. Haftaya cuma günü fikstür çekilecek. Sayın Başbakan'ı bir camia ile karşı karşıya getirmek istemem. Başbakan'ın tavrı belli. İki dost camiaya böyle şeyler yakışmıyor."

Stat konusunda kararın Cuma günü verileceğini ifade eden Orman, Olimpiyat Stadı'nda oynamayacaklarını kesin bir dille vurguladı.

"HAFTAYA CUMA GÜNÜNE KADAR BELLİ OLUR"

Orman, "Eylül ayında yıkma başlarsak iki senede yeni stadı yaparız. Bu süreçet Arena'da oynamak istiyoruz. Ancak Beşiktaş'ın itibarını hiçbir bedelle karşılaştırmam. Bu iki camianın bu duruma gelmesine gerek yoktu. Galatasaray'ın davranışı hoş olmadı. Kasımpaşa Stadı'nda oynamayı istemem. İstediğimiz geliri elde edemeyiz. Haftaya cuma gününe kadar önümüzdeki sezon İnönü'de burada oynayıp, oynamayacağımız belli olacak. Galatasaray'ın sıkıntılar var. Problem değil, orada oynamayız. Bir camiayı siyasi iradenin baskıyla bir şey yapamaya zorlamak Beşiktaş'a yakışır mı?" şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE STATINDA OYNAYABİLİRİZ"

İnönü'nün yeninden inşaası sırasında ne yapılacağı hakkında ise Orman; "Fenerbahçe Stadı'nda oynayabiliriz. Önümüzdeki günleri değerlendirelim. Haziran ayında kombine ve loca satıyoruz. Mali kriz varken böyle bir süreç yaşıyoruz. Bu kadar problem varken bu kadar belirsizliğin olması hoşuma mı gidiyor? Ben Beşiktaş'ın menfaatleri için direniyorum." sözlerini kullandı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam