Fenerbahçe'de yeni bir yıldız doğuyor

Aykut Kocaman, tekniği ve fiziği İspanyol golcü Fernando Torres'e benzeyen 17'lik Aziz Ceylan için 'Bir sene sonra takımda banko oynar' şeklinde görüş bildirdi.

Haber; Akşam
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Fenerbahçe'de yeni bir yıldız doğuyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 10:23
F.Bahçe'de bir yıldız doğuyor... 1996 doğumlu Aziz Ceylan, Sarı-Lacivertli kulübün Semih Şentürk'ten sonra alt yapıdan çıkardığı ilk futbolcu olma yolunda hızla ilerliyor. Teknik Direktör Aykut Kocaman, genç Aziz'in üzerine titriyor. Başkan Aziz Yıldırım da adaşını Türk futboluna kazandırmak için özel ilgi gösteriyor.

Aykut Hoca, kamp kadrosuna alt yapıdan Gökhan Sazdağı, Beykan Şimşek ve Aziz Ceylan'ı da aldı. Aziz Ceylan, Kocaman'ın verdiği şansı iyi değerlendirdi, Antalya kampının prensi oldu.

KOCAMAN VAAT

Kocaman, 10 Ocak'ta 17. doğumgününü kutlayacak olan Aziz için 'Bir sene sonra takımda banko oynar' dedi. Aykut Hoca'nın prensi Aziz'in Türk futboluna kazandırılması için Başkan Yıldırım da özel çaba sarf ediyor. Yıldırım, adaşına 'Bu formasının kıymetini bil. Hocan seni tutuyor, çok çalış. Bu formanın hakkını ver' diye nasihatte bulundu.

KRAL OLDU

2008'de Tavşanlı'dan transfer edildi. F.Bahçe U15 Takımı Nike Premier Cup'ta namağlup Avrupa Şampiyonu olurken, Aziz de 7 golle kral oldu. Yaşından daha erken U16'ya çıktı.

A2 takımında bu sezon 9 gol attı. Hedefi F.Bahçe'de efsaneler arasına girmek. En beğendiği santrfor Torres. İspanyol santrforun duruşunu ve soğukkanlı bitiriciliğini örnek alıyor.

Aziz Ceylan, boş zamanlarında internette efsanelerin nasıl yükseldiklerini öğreniyor. Kendinden büyük yaş gruplarıyla oynarken saha içinde duvar örme, 3. bölgede görev yapma özelliğini geliştirdi. Bu özellikleri nedeniyle de genç yaşında 15 kez milli oldu.

Tümü
 Reklam