"F.Bahçe'yi basket dışında her alanda geçtik"

Galatasaray'ın voleyboldan sorumlu yöneticisi Mehmet Cibara, kulüp başkanı Ünal Aysal’ın, bütün sorunları demokratik yönetim tarzıyla çözdüğünü söylerken, ezeli rakipleri Fenerbahçe'yi tesisleşme alanında geçtiklerini savundu.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'F.Bahçe'yi basket dışında her alanda geçtik'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2013 09:14
Galatasaray’ın voleyboldan sorumlu yöneticisi Mehmet Cibara, Galatasaray'ın basketbol dışında her alanda Fenerbahçe'den önde olduğunu belirtti.

Hurriyet'te yer alan röportajında Cibara; sarı kırmızılı kulübün sadece sportif açıdan değil, tesisleşme anlamında da Fenerbahçe'den önde olduğunu söyledi.

"ÜNAL AYSAL SOĞUKKANLIDIR"

Ünal Aysal hakkında yorumunuz nedir? Nasıl bir başkandır?

“Sayın başkanımız Ünal Aysal son derece soğukkanlı ve demokratik bir kişi. Demokratik olup herkesi dinlemesi, onların içine girip vakit ayırmak kolay bir şey değil. Ben bu yönetim tarzını doğru buluyorum”

Başkası olsa farklı kutuplardaki bu kadar insanı yönetebilir miydi?

“Medyada çıkan demeçlerin sebep olduğu o ayrışma, kutuplaşma denen şeyler yönetim kurulunda hiç olmuyor. Yönetime girdiğiniz zaman süt liman. Hiçbir problem yok.”

"HER ALANDA FENERBAHÇE'Yİ GEÇTİK"

Hep Fenerbahçe’nin tesisleşme konusunda büyük bir liderliği olduğu söylenir. Sizce bu alanda ezeli rekabet ne durumda? Fenerbahçe yine lider mi?

“Basketbol dışında G.Saray, tesisleşme konusunda da Fenerbahçe’yi geçmiştir. Bir kere kullandığımız her yer bizim tapulu malımız. Her şey ortada. Florya ile Samandıra’yı karşılaştırın. Türk Telekom Arena ile Kadıköy’ü karşılaştırın.”

"BAŞKANI BUNALTMAMAK LAZIM"

Ünal Aysal 1 dönem daha devam etmeli mi size göre?

“Bence kesinlikle etmeli. Eğer kendi de devam etmek isterse, bir sürü haksız eleştiriden bunalmayıp ‘Yeter artık’ demez ise, bu işlerin devam etmesi ve G.Saray’ın diğer kulüplerle arayı iyice açması açısından Ünal Aysal’ın devam etmesi çok iyi olur.”

"FİNAL OYNADIK 20 BİN TL ALDIK"

Mehmet Cibara, voleybola yaptıkları yatırımların karşılığını alamadıklarını söyledi.

“2014 yılının sonundan itibaren UEFA Finansal Fair Play kanunu ile birlikte futboldan gelen para artık sadece futbola gidecek. Ve başka bir şubeye aktarılıp, harcanamayacak. Zaten gelirin komik düzeyde olduğu amatör şubelerle tek çare altyapı. Bizde bütün ağırlığımızı altyapıya verdi. 2014-2015 sezonunda A milli takımda oynayacak düzeyde 8 erkek ve 13 tane kız sporcumuz var. Devletten aldığımız iddaa gelirleri dışında Voleybol Federasyonu’nun kulüplere aktardığı para sıfır.

“Geçen yıl Türkiye Kupası’nda yarı final oynadık, aldığımız para 20 bin TL. Kazansak 50 bin TL alacaktık. Kısaca, aldığınız ödül deplasman masraflarını bile karşılamıyor.”

“İyi bir sezon geçiriyoruz. Fenerbahçe’ye karşı bu sezon voleybolda oynadığımız 9 maçın 9’unu kazandık. Voleybolun Sneijder’ını getirdik ama son maçtaki hasılat 70 TL...”

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam