F.Bahçe'nin Özkahya mücadelesinde son perde!

Fenerbahçe Spor Kulübü, yayınladığı bir açıklamayla hakem Halis Özkahya'yı ilkelere aykırı davrandığı gerekçesiyle Etik Kurulu'na sevk edilmesi için TFF'ye başvurdu.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
F.Bahçe'nin Özkahya mücadelesinde son perde!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2013 12:01
Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın 82. dakikasında Raul Meireles'in ikinci sarı kartı sonrası, Portekizli oyuncu ve karşılaşmanın hakem Halis Özkahya arasında geçen olaylar tekrar gündeme geldi.

Halis Özkahya'nın raporunda "tükürdü" denilmesi ancak Tahkim Kurulu'nun izlediği görüntüler sonrası "tükürük" olmadığına kanaat getirmesi sonrası 12 maçlık cezanın 5'e düşürülmesiyle birlikte olayın tarafları kozlarını medyada paylaşmıştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, mecrayı genişleterek hakem Halis Özkahya'yı ilkelere aykırı davrandığı gerekçesiyle Etik Kurulu'na sevk etmesi için TFF'ye başvurdu. 

İşte Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklama;

"PFDK tarafından (FDT'nin 42/2 ve 35/4 maddeleri uyarınca), Spor Toto Süper Lig'in 16.Haftası'nda Galatasaray A.Ş. ile oynanan müsabakanın ardından, oyuncumuz Raul Meireles için verilen 8 resmi müsabakadan men cezası, Tahkim Kurulu tarafından (FDT'nin 36/1-a maddesi uyarınca) 1 resmi müsabakadan men cezasına çevrilmiştir.

Müsabaka hakemi tarafından hazırlanan raporun içeriğinin, resmi yayıncı tarafından kayıt altına alınan görüntü içeriği ile uyuşmadığı, gerçek durumu yansıtmadığı ortaya çıkmıştır.

Tahkim Kurulu kararından sonra dahi, müsabaka hakemi Halis Özkahya kendisine tükürüldüğünü ısrarla ileri sürmüş ve konu yazılı basında dile getirilmiştir.

Tahkim Kurulu kararı karşısında hakem Halis Özkahya'nın, Etik Kurulu Talimatı'nı ihlal ettiği, ilkelere aykırı davrandığı açıkça ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, Halis Özkahya'nın Etik Kurulu'na sevk edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Fenerbahçe Futbol A.Ş."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam