F.Bahçeli eski yöneticiden Alp'e sert çıkış

Fenerbahçe'de Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp'in yaptığı açıklamalara ilk tepki eski yönetici Murat Özaydınlı'dan geldi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
F.Bahçeli eski yöneticiden Alp'e sert çıkış
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 12:36
Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın 82. dakikasında, sarı lacivertli ekipten Raul Meiereles'in kırmızı kart görmesinin ardından önce PFDK 11 maç cezalandırılması ve daha sonra bu cezanın Tahkim Kurulu tarafından 4 maça düşürülmesinin yankıları devam ediyor.

Merkez Hakem Komitesi başkanı Zekeriya Alp'in Habertürk'e yaptığı açıklamaların ardından, Alp'e sarı-lacivertli cepheden yöneltilten tepkiler büyüyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü eski yöneticisi ve asbaşkanı Murat Özaydınlı, mikro blog sitesi twitter'dan Zekeriya Alp'e oldukça 'sert' bir şekilde tepki gösterdi.

"HATALARI KABUL ETMEK ERDEMDİR"

"Hataları kabul etmek erdemdir, hakemleri koruyacağım diye yanlışları doğru gibi göstermek o yanlışları yapan hakemleri, daha da kötü ve taraflı yapar, mert ve dürüst olalım." diyen Özaydınlı, Meiereles'in pozisyonu hakkında Alp'in 'tükürük vardı' sözlerine de şöyle değindi; "Milyonlarını tükürmediğini açıkça gördüğüne siz nasıl tükürdü diyebiliyorsunuz anlamış değilim. Eğer hakemlerinizin de gözleri sizin gibiyse yandık." diyerek Alp'i eleştirmeye devam etti.

Özaydınlı'nın ağır açıklamaları ise bununla bitmedi. MHK başkanı Zekeriya Alp'in taraf tuttuğunu belirten Fenerbahçe eski asbaşkanı; "Z.Alp tarafsızlığını açıkça yitirmiştir ve o işgal ettiği koltuk artık ŞAİBELİDİR, TARAFLIDIR." dedi. Alp'in röportaj verdiği Habertürk gazetesiyle ilgili de açıklama yapan Özaydınlı; "Z.Alp bu malum gazeteye yapmış olduğu bu taraflı açıklaması ile 2. yarıda Fenerbahçe taraftarını provoke etmeyi ve ceza almamızı amaçlamakta." diyerek sözlerine son verdi.

Fenerbahçeli tanınmış bir çok ismin yanı sıra Cumhuriyet gazetsi yazarı ve FIFA kokartlı eski hakem Muhittin Boşat da twitter üzerinden çarpıcı eleştirilerde bulundu. Zekeriya Alp'e "Zekeriya bey tam bir 'Masalcı Amca' olmuş, ancak anlattıklarına çocuklar dahi inanmaz" derken, Alp'in MHK başkanlığı koltuğuna 'yapıştığını' ifade etti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam