'F.Bahçe ve G.Saray'dan farklıyız'

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, BJKTV'de siyah beyazlı ekibin gündemine dair yaptığı açıklamada, transferlere, takım politikasına ve hedeflere değindi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'F.Bahçe ve G.Saray'dan farklıyız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 22:51
Beşiktaş yöneticisi Tamer Kıran, siyah beyazlı kulübün resmi tv kanalı BJKTV'de gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Tamer Kıran, futbol takımında yaşanan değişiklikler ve kulüp politikasında Demirören dönemine nazaran yaşanan gelişmeleri belirtirken sözleşmesi biten isimler ve takımdan gönderilmesi beklenen futbolcular hakkında da konuştu.

İşte Tamer Kıran'ın yaptığı açıklamalardan bazı satırbaşları;

- Nene transferi çok zor oyuncunun çok büyük beklentileri var. Transferi şu dakikadan itibaren sadece forvet pozisyonu olarak düşünmemek lazım. Forvet anlamında 38 gol attık.

- Mustafa Pektemek'in Mart ayında takıma dönmesini bekliyoruz.

- Takımda iyi bir hava var bunu kaybetmek istemiyoruz.

- Samet Aybaba, Fernandes ve Almeida için 'olmazsa olmaz' dedi.

- Almeida'ya 'sorun nedir?' diye sordum 15 dakika dert anlattı. 'Gitmek istiyorum' dedi. Ben de kendisine gitmesi için elimizden gelen her yardımı yapacağımızı söyledim. 31 Ağustos akşamına kadar elinden gelen yardımı yaptım. Transfer sezonu bittiğinde istenildiği gibi olmayınca 'ben buradayım, siz elinizden geleni yaptınız, ben her şeyimi Beşiktaş için vereceğim' dedi. Şu an Almeida'nın performansını herkes görüyor. Almeida kendisi ile ilgilendiğimizi görünce takıma kendisini adadı. Köşe gönderindeki topa koşan bir Almeida gördük.

- Tanju Kayhan ve Burak Kaplan'ı 1.5 seneliğini serbest bıraktık. Takım buldukları taktirde oynayacaklar. Şu an çözmemiz gereken bir Atınç meselesi var. Ona da bir takım bulmaya çalışıyoruz.

- Almeida ve Fernandes gönülleriyle buradalar. Çünkü bizim gönlümüzü gördüler. Fernandes'in bazı kritilerleri var. Kandırılmadığını düşündüğü zaman elinden geleni yapıyor.

-Takımın bütün primlerini ödüyoruz. Herhangi bir aksaklık olmuyor.

-Hedefimiz sezon sonuna kadar bir takımla anlaşmak istiyoruz. Pilot takımımızın olmasını istiyoruz. Genç futbolcularımızın sürekli forma giymesini istiyoruz.

- Tanju Kayhan ve Burak Kaplan'ı 1.5 seneliğini serbest bıraktık. Takım buldukları taktirde oynayacaklar. Şu an çözmemiz gereken bir Atınç meselesi var. Ona da bir takım bulmaya çalışıyoruz.

- Sağlık ekibimiz ile ilgili eleştiriler var ancak kimse farkında değil spor hekimimiz var. Teknik ekiple son derece uyumlu çalışıyorlar. Biz sağlık ekibimizden memnunuz. Fernandes'in sakatlığı sürekli gündeme geliyor. Sakatlığı dinlenmesini gerektiren bir sakatlıktı ve Fernandes toparlanarak geri döndü.

-Beşiktaş farklı bir takımdır, Beşiktaş üçüncü sayfa takımıdır. Sansasyon haberlerle değil, yaptığı çalışmalarla Beşiktaş birinci sayfaya yükselir. Beşiktaş'ın genetiği diğer iki rakibimizden daha farklı. Biz uzun bir süre düşük profilde yol aldık. Seksenler ve doksanların başlarında biz başarıyı yakaladık ancak daha sonra başarısızlıklar geldi. Siyah beyazlı ekip rakiplerine benzemeye çalıştı ancak olmadı. Biz şu an seksenlerin ve doksanların ruhunu yakalamak ve günümüzün yönetim tarzı ile birleştirmeye çalışıyoruz. Beşiktaş rakipleri gibi olmayı denedi ancak başarılı olmadı.

-Rakibimizin bir oyuncusunun aldığı bir ceza ile ilgili bizim bir yorumumuz olmaz. Bu Beşiktaşlılığa yakışmaz.


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam