"F.Bahçe maçından sonra fiyat artırdı"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün gündemindeki konular hakkında konuştu ve taraftarlarına mesaj gönderdi.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'F.Bahçe maçından sonra fiyat artırdı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2013 16:37
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Pazartesi akşamı BJK TV'de yaptığı telefon bağlantısında açıklamalarda bulundu.

Bursa'ya yaptığı ziyaret sırasında katıldığı programda Orman, ilk olarak Bursaspor camiasıyla yaşanan husumete son vermek istediğini ifade ederek şunları söyledi:

BURSASPOR İLE OLAN HÜSUMET

"Bursa'da benim çok arkadaşım vardır her şehirde olduğu gibi. Onlarla beraber yemek yiyorum. Bursa'da bazı görüşmelerimiz var. Sayın Vali ve Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğiz. Bir panel var, orada Bursa Beşiktaşlılar Derneği'nin de akşam bir yemeği var, ona katılacağım. Bursa basınına da bazı demeçler verdim. Onlara da aynı şeyi söyledim. Bursaspor'un ilk kurucularından birisi bizim Vedat ağabeyimizin Vedat Okyar'ın babasıdır.

Kulüpte Kemal Batmaz, Vedat Okyar, Rasim Kara hepsi Bursaspor'da kaptanlık yapmış kişilerdir. Bizim şu andaki hocamız Samet Aybaba, Bursaspor eski teknik direktörü; eski hocamız Ertuğrul Sağlam da şu anda Bursaspor'un teknik direktörü. Yani bizim sportif anlamda böyle önemli ilişkilerimiz var. Bursa bizim dost camiamız. Biz tabi ki Türkiye'nin en önemli kulübünün kendimiz olduğunu düşünüyoruz. Öncü bir kulüp olduğumuzu düşünüyoruz. Bu husumete de bir son vermek istiyoruz.

İnsanların sahada mücadeleyi seyretmesini istiyoruz. Saha dışında yapılan şeyleri desteklemiyoruz. Onun için bu işe Beşiktaş camiası olarak önderlik etmek ve bir katkıda bulunmak için bazı adımlar atıyoruz. Bütün işin özü budur. İkinci devrede oynanacak olan Bursaspor maçına gideceğim tabii ki.

Taraftar yasağı iki camianın karar verebileceği bir şey değil. Sayın Başkan İbrahim Yazıcı ile de bunu hiç konuşmadım. Ama önemli olan şey bu olayların olmayacağı izlenimi yaratılırsa zaten taraftarlar gelsin. Bu bir keyif işi. Sahada taraftarların bu keyfi yaşaması lazım. Farklılıkta bu işe keyif veren bir şey zaten. Bunu destekliyoruz ama şiddeti desteklemediğimiz için de bunun karşılığında bazı aksiyonlar almaya çalışıyoruz. Sonuçta önümüzdeki seneye kadar atılacak çok adım ve çok zaman var. Bizde bunları yapmaya çalışıyoruz."

TARAFTARLARA MESAJ

Siyah Beyazlı taraftarlardan da Bahseden Başkan Orman, aldıkları her kararda taraftarlarımızın buna destek vereceğini düşündüğünü dile getirerek şunları söyledi:

"Beşiktaş taraftarı Türkiye'nin en olgun, en düzgün taraftarıdır. Benim attığım her adımı onlar zaten destekliyorlar. Zaten biz çok büyük bir camiayız. Her şeyde öncü olmaya çalışıyoruz. Taraftarlarında aynı şekilde attığım her adımda bana destek olduklarını düşünüyorum. Kapalı tribünün geçen seneki üst tribün fiyatı 2000 TL, Alt tribünün fiyatı ise 1900 TL idi. Biz onu 2250 TL ve 2000 TL'ye çıkarttık. Devre arası olduğu için bunları eski fiyatına çektik. Açıktan yeni ve eski fark etmez her tribünden bilet veya kombine alanların kombinelerini iade edip tekrar istedikleri tribünde oturmalarına devre arasında yaptığımız kampanyayla imkan sağladık. Taraftarlarımızın, gerçek Beşiktaşlıların bunlara rağbet etmesini bekliyoruz. Biz elimizden geldiği kadar toplumsal uzlaşıya destek vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra 8 maç varmış bölmüşler 125 TL çıkmış 115 TL çıkmış bu bir pazarlık mevzusu değildir. Beşiktaşlı olduğunu düşünen, Beşiktaşlı olduğunu hisseden herkesin yapmış olduğumuz mücadeleye katkı sağlamasını istiyoruz."

BEŞİKTAŞ İYİ VE DOĞRU YOLDA

Transfer çalışmalarına da değinen Orman şu ifadeleri kullandı.

"Beşiktaş iyi yolda. İyi ve doğru yolda olduğu içinde inanın hemen hemen her oyuncumuza transfer teklifleri geliyor. Bizim için önemli olan şey şudur zaten oyuncularımız değerli olduğu sürece transfer teklifleri gelir. Değersiz olduğu sürece kimse transfer teklifinde bulunmaz. Biz şu anda bir duruş gösteriyoruz, bir mücadele veriyoruz. Ve şu anda takımımızdaki oyuncularımıza çok ciddi teklifler geliyor. Bizim amacımız takımımızdaki oyuncuları değil, takımımıza katkıda bulunacak ve sistemimizi bozmayacak transferler yapmak. Bu açıdan da baktığımız zaman sistemimizi bozmayacak oyuncularla hala ilgileniyoruz. Bu demek değildir ki transfer yapacağız.

NENE TRANSFERİ HAKKINDA...

Mesela Nene kamuoyuna düştüğü için söylüyorum ilgilendiğimiz bir oyuncuydu. Benim önüme geldiği zaman bizim bir tavanımız var o tavanda ücretler verebiliriz dedim. Katar'da daha yüksek teklif vardı Allah yolunu açık etsin dedik o da gitti. Dünya'daki en kolay şey transfer yapmak. Çünkü transfer yaparken bir imza atıyorsunuz. En zoru da onu ödemek. Şimdi baktığımız noktada ise yaptığımız transferleri ödeyememeye, oyuncularımızın parasını karşılayamaz hale geldiğimizin gördük.

YAKLAŞIK 10 MİLYON TL GİBİ BİR BORÇ KALDI

Bu durumda bizim aldığımız radikal kararla hem futbolcuların 73 milyon TL gibi geçmişten gelen borçlarını ödüyoruz. Yaklaşık 10 milyon TL gibi bir borç kalmıştır geçmişten gelen oyuncuların. Oynayan veya oynamayan yani ben 2 hafta evvel Kasımpaşa'da oynayan Ernst'e 1 milyon Euro ödeme yaptım. Geçmişten gelen alacağı vardı. Şimdi hem geçmişi ödüyoruz hem içinde olduğumuz sezonu ödüyoruz. Bizim dengemizi bozmayacak, takımımıza direkt katkıda bulunacak transferleri yapmaya çalışıyoruz. Ama yapmak için ne pahasına olursa olsun ne kamuoyu baskısı olursa olsun yapmayacağız.

DEVRE ARASINDA TRANSFER RİSKLİDİR

Bizim takımımız şu anda liderin 3 puan arkasında ve liderle oynadığımız maç herkesin aklında. Yani nasıl o maçın berabere bittiği. Biz doğru yolda gittiğimize inanıyoruz. İyi de mücadele ediyoruz. Hiç bir taviz vermeden aynı rotamızda devam edeceğiz. Tabi ki her takımın her zaman transfere ihtiyacı vardır. Fakat devre arası transferler risklidir. Bir takımın iyi olan oyuncusunu kimse bırakmak istemez. Aynı bizim bırakmak istemediğimiz gibi. Biz buna uygun oyuncular bulursak alacağız, bulamazsak almayacağız. Güzel düşünelim güzel şeyler olsun. Sakatlık ve cezalar sadece bizim için değil. Bütün takımlar için olabilecek şeyler.

GÖKHAN SÜZEN'DE ÇOK ZORLANDIK

Bizde şu ana baktığımız zaman maalesef İsmail'de ikinci defa bir sakatlık oldu. Mustafa görünen o ki çok kısa bir süre sonra dönecek. Onun haricinde takımımıza yapabildiğimiz kadar istikbal vadeden oyuncular almaya çalışıyoruz. Ama tekrar söylüyorum biz sadece ve sadece popülist olarak taraftara şirin gözükmek için bir hareket yapmayacağız. Biz bir transfer yaptık. Mesela Gökhan Süzen'e 1 milyon 100 bin Euro verdik. İnanın çok zorlanarak verdim o parayı. Geçen sene Edu denen bir oyuncuyu kiralık olarak alıp 1 milyon Euro verdik kiralama parası. Sidnei'ye verdiğimiz paralar ortada. Hepsi herkesin gözü önünde. Alves'in bonservisinin %50'si 3.1 milyon Euro. Beşiktaş zaten bu yolla buralara geldi. Biz doğru şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Ne kadar zor olsa da biz bu duruşumuzda duracağız."

F.BAHÇE MAÇINDAN SONRA 3 MİLYON 750 BİN EUROYA ÇIKTI

Quaresma konusuna da değinen Başkan Orman, "Biz Quaresma'ya dedik ki biraz fiyatını indir 2 sene de sözleşmeni yenileyelim, oyuncu kabul etmedi. Sezon başında tamam sözleşmeni yenilemeyelim biraz fiyatını indir dedik yine indirmedi. Sonucunda buralara geldi. 2.8 milyon Euro'ya imza atmış. Bundan sonra Quaresma bizim oyuncumuz değil. Allah yolunu açık etsin. 3 milyon Euro'ya düşmüştü bize Fenerbahçe maçından önce. Ama maçtan sonra 3 milyon 750 bin Euro ya çıktı. Ben çok yorum yapmak istemiyorum. Özellikle bizim taraftarlarımız içinde onu çok sevenler var. Onlara da saygı duyuyorum. Ben hep söylüyorum biz kendi doğru bildiğimizi yapmaya çalışıyoruz. O yolda da gitmeye devam edeceğiz."

İNSANLAR HAPSE GİRMESİN

Başkanı Fikret Orman, son olarak sporda yaşanan şiddet olayları ile ilgili şunları söyledi:

"Bu spor ailesine bu olaylar yakışmıyor. 50-60 kişi hapse girmiş bundan dolayı. Bunların arkasına biz sığınamayız. 50 kişi 60 kişi hapse girdi evinden alıp polis götürmedi ya. Polise karşı bir eylem yapılmış ondan dolayı içeri alınmış. Bunu Beşiktaş Kulübü mü organize etmiş asla. Bizim dediğimiz şey şu olmuşa çare yok ama olacağa çare olabiliriz. Biz o yüzden adım atmaya çalışıyoruz. İnsanlar hapse girmesin, kafası gözü yarılmasın. Netice itibariyle oynanan futbol. Saha dışında yapılanlar insanları üzen şeyler. Hiç gözümün önünden gitmiyor. Bir bayan taraftar yanında erkek kardeşi. O gün Beşiktaş maçında atılan gaz bombalarından gözleri yanmış falan. Yazık günah bunlar olmasın. İyi şeyler olsun. Bizde sahada mücadelemizi edelim."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam