Durmuş: 'Tek yürek olmalıyız'

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş,kendi sahasında oynacağı, Göztepe ve Kartalspor maçlarından 6 puan alıp çıkışa geçmek istiyor.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Durmuş: 'Tek yürek olmalıyız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ocak 2013 16:34
Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, ''Samsunspor krizlerden geçiyor, tek yürek olursak krizleri çok çabuk atlatabiliriz'' dedi.

Besim Durmuş, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Pazar günü kendi sahalarında oynayacakları Göztepespor maçını değerlendirdi.

Ligin boyunun her hafta kısaldığını belirten Durmuş, şunları kaydetti:

''Bu açıdan düşünürsek Göztepespor maçının bizim için çok önemli olduğunu görebiliriz. İç sahada bugüne kadar hiç maç kazanamadık. Göztepespor ve Kartalspor maçlarını arka arkaya kendi sahamızda oynayacağız. Özellikle yaptığımız transferlerle kendimize güvenimiz geldi. Seyircimizin önünde kazanmak istiyoruz. 1. devre sadece Göztepespor maçından galibiyet almıştık. Göztepespor maçıyla da uzun süren galibiyet hasretine son vermek ve iç sahada ilk galibiyeti almak istiyoruz.''

Oyunculara ve taraftarlara büyük görev düştüğünü ifade eden Durmuş, ''Ligin dibinden kurtulmamız lazım. Kendi sahamızda oynayacağımız Göztepe ve Kartal maçlarından 6 puan alabilirsek alt sıralardan hızla uzaklaşır ve 7-8 takımla beraber eşit şartlarda gelecek haftalarda hem yarışma fırsatı, hem de daha iyi futbol oynama imkanını yakalamış oluruz. Samsunspor krizlerden geçiyor, tek yürek olursak krizleri çok çabuk atlatabiliriz'' diye konuştu.

Öte yandan Samsunspor, Göztepespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Durmuş yönetiminde pas çalışması ve kültür fizik hareketleri yapan kırmızı-beyazlı futbolcular, çift kale maç gerçekleştirdi. İdmanda futbolcuların oldukça hırslı olduğu gözlendi.


GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam