Dirk Kuyt'tan büyük fedakarlık!

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, Antalya kampında oğlu ile ilgili aldığı kötü habere karşın tam bir profesyonel gibi davranarak herkesi bir kez daha kendisine hayran bıraktı.

Haber; Akşam
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Dirk Kuyt'tan büyük fedakarlık!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
05 Ocak 2013 10:25
F.Bahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt'ın ailesine ne kadar düşkün olduğunu bilmeyen yok. Futbolunun yanı sıra düzenli aile yaşantısıyla da takdir toplayan Kuyt, kendisi gibi Hollandalı olan hemşire eşi Gertrude ile 6 kişilik bir aileye sahip. Üç erkek, bir de kız çocukları olan Kuyt çifti için aile kavramı her şeyin üstünde geliyor.

KAPI AÇILINCA DÜŞTÜ

Akşam'ın haberine konu olan olay, Kuyt'ın ne kadar profesyonel olduğunun kanıtı. Önceki gün saatler 17.45'i gösterirken Acarkent'teki villasından 1.5 yaşındaki oğlu Aidan Benjamin'i de yanına alarak arabasıyla markete alışverişe giden Gertrude Kuyt, talihsiz bir olay yaşadı. Oğlunu arabanın arka koltuğundaki pusetine oturtan Gertrude Kuyt, tam park edip markete yöneldiği sırada kapı açıldı.

İşte bu sırada Aidan Benjamin arabanın kapısının açılmasıyla yere düşüp alnından yaralandı. Bayan Kuyt, hemen hastaneye koşturdu. Gertrude Kuyt ve hastanede görevli doktorlar vakit geçirmeden Antalya'da kampta olan Dirk Kuyt'ı haberdar etti. F.Bahçe'nin akşam idmanıın başlamasına 5 dakika kala oğlunun hastanelik olduğunu öğrenen Hollandalı yıldız, soğukkanlılığını korumayı başardı.

İSTANBUL'A GİT

Teknik Direktör Aykut Kocaman ve takım arkadaşlarının 'İstanbul'a gidip çocuğunla ilgilen' sözlerine rağmen idmana çıkan Dirk Kuyt, saha kenarında bir yandan eşi ve Medical Park Hastanesi'nin doktorlarıyla konuşup çocuğunun durumu hakkında bilgi aldı. Kuyt, kamptan ayrılıp İstanbul'a dönmesini isteyen Başkan Aziz Yıldırım ve hocası Aykut Kocaman'a şunları söyledi:

EMİN ELLERDE

"Eşim yanında. Doktorlar ilgileniyor. Endişe verici bir durum yok. Tedbir amacıyla hastanede kalmışlar. Şimdi iyiymiş" dedi. Israrlara rağmen önceki akşam ve dün sabah yapılan iki çalışmada yer alan Kuyt, Aziz Yıldırım'ın 'Git, gözünle gör' sözleri ve olayı yaşayan kızının kötü etkilenmesi üzerine soluğu İstanbul'da aldı. Dün akşam gidip çocuğunu gören Kuyt, bu sabah dönüp takımla idmana çıkacak.GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam