Dirk Kuyt: "Kocaman'la çalışmak istiyoruz"

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt takımının kamp yaptığı Antalya'da bir basın toplantısı düzenledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Dirk Kuyt: 'Kocaman'la çalışmak istiyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 13:38
Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, ikinci devre için takımının kamp yaptığı Antalya'da bir basın toplantısı düzenledi. 

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifa ettiği KDÇ Karabükspor maçı sonrası soyunma odasındaki duruma değinen Dirk Kuyt; "Karabükspor maçından sonra hepimiz bir hayalkırıklığına uğradık. Ligde aslında çok daha iyi bir yerde olmalıydık. Maçtan sonra çok duygusal bir ortam vardı. Şu ana kadar çok şey söylenti bu konu üzerine. Ama her şeyden önemlisi şunu biliyoruz hepimizin hocamıza ihtiyacı var. Hala burada olduğu için çok mutluyuz. Hocamız kulüp için çok önemli. Kişisel olarak benim için de çok önemli. Çünkü o Amsterdam'a benim için gelenlerden birisiydi. Transfer dönemimde benim buraya gelmemi istedi. Buraya gelmeye ikna edenlerden birisiydi. Günün sonunda bakınca bizim için zor bir dönemdi ancak bizi daha güçlü yaptı. Daha çok yakınlaştık ve bu hocanın suçu değildi. Oyuncuların daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Başta da ben olmak üzere..." dedi.

"YARDIMCI OLABİLECEK HER OYUNCUNUN..."

Basında iddia edilen transferlere de değinen tecrübeli yıldız; "Bence her takımda olduğu gibi kadroyu genişletmek önemlidir. Takıma yardımcı olabilecek, bana yardımcı olabilecek her oyuncunun başımızın üzerinde yeri var.

Sow ile birlikte iyi oynadık. Musa'nın bana yaptığı benim ona yaptığım asistler var. Bazen farklı insanlarda dil kültür çok önemli değildir. Eğer futbolu biliyorsanız, o anlamda aynı dili konuşuyorsanız gözünüz kapalı olarak da birbirinizi bulursunuz. Son birkaç ayda böyle bir ilişkimiz oldu. Daha iyisini de yapabiliriz. Şu ana kadar iyi gitti ama daha da iyi olması için çok çalışıyoruz." diyerek Sow'la ileride daha formda olacaklarını belirtti."ÇOK FAZLA OYUNCUYA İHTİYAÇ VAR"

"Futbolda bu günlerde çok fazla maç yapılıyor. 11 kişi ya da 16 kişiyle yapmak çok zor. O yüzden bence en az 22-23 tane çok iyi oyuncuya ihtiyacınız var. Tüm yarıştığınız platformlarda kendinizi göstermek için geniş kadroya ihtiyacınız var. Biz de hala 3 şampiyonada mücadele ediyoruz. Çok fazla oyuncuya ihtiyacımız olması normal."

"Ben mümkün oldukça çok oynamak istiyorum. Bırakacağım diye konuşmayı çok sevmem. Ama eminim futbol oynamayacak duruma gelince yine futbolun içinde kalmak istiyorum. Aykut Hocaya çok saygım var. Onunla çok güzel çalışıyoruz. Fakat geleceğin ne getireceğini kimse bilemez.""TÜRK GENÇLER HOLLANDA'DA OYNAYABİLİR"

"Hollanda'daki sistem dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Ülkemizde 16 yaşındaki oyuncunun bile A Takıma yükselmesi ve oynaması çok normaldir. Bu Hollanda kültürünün çok önemli bir parçasıdır. Bence bu da Hollanda altyapılarından gelen oyuncuların Avrupa'daki başarısının göstergesi. Türkiye'nin kültüründe tam olarak bu yok. Bence bizle birlikte genç oyuncular çok iyi performans gösterdi. Ama sorun bence şu; onlar için A Takıma yükselmek Hollanda'dan daha zor. Belki Türkiye'deki genç oyuncular Hollanda'da oynayabilir ve onlar için de bir değişiklik olur.""AYKUT KOCAMAN'LA ÇALIŞMAK İSTİYORUZ"


"Bence en önemli şey oynadığın futboldan zevk almaktır. Ve dinç kalmaktır. Bunun için her gün çalışıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum ve vücuduma iyi bakıyorum. Futbol benim için her şeydir. Geleceği tam olarak görmüyorum ancak futbolun içerisinde kalacağım.

Oyuncular Aykut Kocaman ile çalışmak istediklerini çok net bir şekilde ortaya koydu. Olumsuzlukları bir tarafa bırakıp onlardan ders alırsanız daha güçlü çıkarsınız. Birbirinizle konuşma ve duyguları aktarma fırsatı bulursunuz. Şimdi biz de bu olumsuz durumdan olumlu bir şeyler yakalamak istiyoruz. Bunu yapabileceğimizden eminim ve siz (basın) de görüyorsunuz. Kampın içerisindeki durum gerçekten çok iyi. Yabancılar Türkçe dersi, Türkler İngilizce dersi almaya başladı. Herkes görüyor ki iyi bir yoldayız. Bazen küçük detaylar fark yaratır. "

"HOCAMN BANA İNANDI, GÜVENDİ"


"Doktor bana Karabükspor maçında oynamamın çok zor olduğunu söylemişti. Ben oynamak için her şeyi yapmak istediğimi söyledim. Belki 45-60 dakika sahada kalırım dedim. Benim için çocuklarımla tatile daha önce çıkmak kolay olandı. Ama ben böyle birisi değilim. Eğer takımı arkada bırakırsam kendimi iyi hissetmem o yüzden böyle bir şey yapmadım. Son cuma günü de aynı şey oldu. Hocam bana inandı, güvendi ve izin verdi. Ben de ona gerekli karşılığı vererek zamanında döndüm."

Tümü
 Reklam