Cansun'dan Yıldırım'a gönderme!

Galatasaray eski başkanı Mehmet Cansun, Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım ile ilgili dikkat çekecek bir yorumda bulundu.

Haber; Hürriyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Cansun'dan Yıldırım'a gönderme!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 10:13
Galatasaray için en kritik dönemde başkanlığa soyunan bir isim; Mehmet Cansun... Tam 8 ay boyunca, sarı kırmızılı kulübe, en zorlu ve ağır şartlar altında başkanlık yapan Cansun, Hürriyet’e özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray tarihinin en sevilen başkanlarından biri olan Mehmet Cansun’la, yapılan röportajdan satırbaşları şöyle oldu...

TERİM VE LUCESCU

"Bana göre Galatasaray'ın şimdiye kadarki en iyi teknik adamları Fatih Terim ve Mircea Lucescu’dur. Hedeflere götüren yalnız bu ikilidir. Fatih Terim, camiamızı zaferden zafere taşıdı. Lucescu bir yıl çalıştığı zaman bir kuruş bile almadan görev yaptı. O da bizim sıkıntılarımızı bildiği için hoşgörülü davrandı."

KOCAMAN'IN İSTİFASI

"Aykut’u çok sevenlerden biriyim. Tek yanlışı, ‘Bir gittim, bir gitmedim’ tekerlemesini arka arkaya kullanmasıydı. Bu çok yanlış bir hareket. Çünkü onun tarzına uygun bir davranış değil. Ama kulübün başında Aziz Yıldırım var, kendisi artık başkan değil kulübün patronu olmuş durumda."

2000'LER...

"O zamanlar Faruk Süren başkandı. Ben yönetimdeydim. Biri forma istediği zaman şimdiki GS Store’lar olmadığı için kendi cebimizden para verip, dağıtıyorduk. Yıllık gelir, en fazla 15 milyon dolar oluyordu. Niculescu diye bir futbolcu vardı. “Oynarsam paramı alırım” dedi. Biz de kabul ettik. Yolumuza devam ettik. Sonra, Gustavo Victoria vardı. Nedir nasıldır bilmiyoruz. Para pul yok. Victoria nişanlıydı. O zaman da Albayrak bu çocuğu çok sevdiğinden evlendirdi. Çocukları oldu, dişi ağrıdı. Abdurrahim dişçiye götürdü. O dönemin parasıyla, harçlık niyetine 10 milyon lira gibi bir para verdi."

'HASAN GİBİ ADAMA JÜBİLE YAPILMADI'

"Hasan Şaş’ın hakkını yememek gerekir. O zaman rakamı bilmiyorum ama 345 milyon lira alacağı vardı. Vereceğimizi bildiği halde yanımıza bile gelmek istemiyordu. Adeta bizden kaçıyordu. Hiçbir zaman, “Benim param nerede? Ne zaman vereceksiniz” diye bir söz söylemedi. Onun da bizler gibi Galatasaray sevdası üst düzeydeydi. Adanaspor hariç, kariyeri boyunca burada kaldı. Jübile bile yapılmadı."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam