Bursaspor'dan Gaziantep'e cevap

Bursaspor ile Gaziantepspor arasında yaşanan transfer tartışmalarınd Bursaspor, Gaziantespor'a yönelik ikinci bir açıklama yayımladı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bursaspor'dan Gaziantep'e cevap
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Ocak 2013 22:43
Bursaspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, ''Gaziantepspor Kulübü'nün, görevdeki teknik direktörüne teklif yaptığımız hususunda kamuoyunu yanlış bilgilendiren açıklamasına verdiğimiz doyurucu cevabın, maalesef söz konusu kulübün yönetimi tarafından tam anlaşılmadığını görmekteyiz'' denildi. 

Kulüpten, ''Bursaspor Yönetim Kurulu'' imzasıyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

''Gaziantepspor Kulübü'nün, görevdeki teknik direktörüne teklif yaptığımız hususunda kamuoyunu yanlış bilgilendiren açıklamasına verdiğimiz doyurucu cevabın, maalesef söz konusu kulübün yönetimi tarafından tam anlaşılmadığını görmekteyiz. O halde, şimdi anlamalarını kolaylaştıracak belgelerle bize ahlak dersi vermeye çalışanlara geçmişteki uygulamalarını hatırlatmaya ve etik olmayan davranışlarını kamuoyuna aktarmaya devam ediyoruz. Ancak bilinmelidir ki yüzde yüz haklı olduğumuz bu konuda vereceğimiz bu cevabın ardından Bursaspor Kulübü, çekmeye çalıştıkları polemiğin bir parçası olmayacaktır.'' 

Bursaspor'un, altyapısından yetiştirdiği oyuncuları ne zaman ne şekilde oynatacağı kararını başkasının değil, sadece Bursaspor Kulübü'nün verebileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

''Dolayısıyla, sözleşmesi devam eden oyuncuların aklını çelmenin ne kadar etik olduğu konusundaki sorumuza verdikleri cevabın son derece tuhaf ve inandırıcılıktan yoksun olduğunu belirtmek durumundayız. 

Turgut Doğan Şahin'in kandırılması ve kaçırılması hususuna gelecek olursak; oyuncunun Bursaspor Kulübü ile 13 Ocak 2012 tarihinde başlayıp, 2015-2016 sezonunun sonuna dek sürecek olan transfer sözleşmesini imzaladığından öyle sanıyoruz ya haberiniz yok ya da bilmezden geliyorsunuz. Oyuncunun, kulübümüzle yaptığı transfer sözleşmesiyle birlikte, attığı imzanın kendisine ait olduğuna dair 12 Ocak 2012 tarihli Beşiktaş 15. Noterliği'nde verdiği imza beyannamesi de kulübümüzdedir ve bu durum Turgut Doğan Şahin'in kandırılıp kandırılmadığının en çarpıcı kanıtıdır. 

O dönemde, bize imza atmış bu oyuncunun daha sonra Gaziantepspor Kulübü ile transfer masasına oturması ve anlaşması, transferden kesinlikle vazgeçmemize sebep olmuştur. Bu durum, Bursaspor Kulübü'nün transferde oyuncunun karakterine, en az kalitesi kadar önem verdiğinin de bir göstergesidir. Bu arada tümüyle iyi niyetle hareket ederek, o dönemde bu sözleşmeyi gündeme getirmeyip oyuncunun ceza almasını engellediğimizin de bilinmesini isteriz. 

Ayrıca yeri gelmişken şunu da hatırlatmakta fayda var. Gaziantepspor Kulübü'nün etik olmayan davranışları, oyuncularla sınırlı kalmamış ve altyapıda görev yapan sözleşmeli antrenörlerimiz Gökhan Geylani, Tahsin Tam ve Dursun Genç'i dahi kandırmaya ve onları transfer etmeye kadar uzanmıştır. 

Sonuç olarak; Gaziantepspor ya da herhangi başka bir kulübün, görevdeki teknik direktörüne ne geçmişte, ne bugün ne de yarın asla talip olmadığımızın yeniden bilinmesini ancak sözleşmesi biten ya da bulunmayan bütün teknik direktörlere de talip olabileceğimizi kamuoyuna duyururuz.''

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam