Bursaspor'dan Beşiktaş'a ret! Barış yok!

Beşiktaş ile Bursaspor arasında yıllardır yaşanan olaylar üzerine siyah-beyazlı kulüpten barış sağlanması adına ilk hamle geldi ancak yeşil-beyazlı kulüp bu yaklaşıma olumsuz cevap verdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bursaspor'dan Beşiktaş'a ret! Barış yok!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ocak 2013 12:49
Beşiktaş ile Bursasporlu taraftarlar arasında yaşanan olaylar üzerine siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, bu kavganın bitmesi adına ilk adımı attı. Ancak Fikret Orman'ın 'barış' hayali Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı tarafından kabul görmedi.

Beyaz TV'de yayınlanan Spor Günlüğü adlı programa telefonla bağlanan Fikret Orman, bu akşam Bursa'da yeşil-beyazlı yöneticilerle yemekte buluşacağını ve bu kavgaya bir son verilmesi adına girişimde bulunacağını açıkladı. Programa telefonla katılan yeşil-beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı ise Fikret Orman'ın görüşlerine saygı duyduğunu ancak böyle bir barışın mümkün olmadığını dile getirdi.

ORMAN: "ABARTILACAK BİR MEVZU YOK"

İlk söz alan Fikret Orman, "Spora önderlik eden kurumların arasındaki husumeti doğru bulmuyorum. Taraftarlar arasında bir şey olmuş olabilir. Bunları mazaret olarak görmenin anlamı yok. Ortadaki husumeti kaldırmamız gerekiyor. Sporun güzelliğini öne çıkarmak bizim görevimiz olduğu için bir iki adım atmak istedik. Bursalı arkadaşlarıma bu akşam yemek yiyeceğim görüşeceğiz. Çok abartılacak bir mevzu yok. Ben taraftarlarla görüşmem. Bursaspor kulüp yöneticileri ile görüşeceğim" dedi.

YAZICI: "FİKRET BEY İLE BİZİM KONUŞMAMZI OLMAZ"

İbrahim Yazıcı ise Orman'ın sözleri üzerine "Fikret Bey eski dostum. Fikret Bey'in düşüncesi kendi açısından doğru olabilir. Ben bir noktaya katılmıyorum, 'Biz yaptık oldu' gibi bir durum olamaz. Bu işin tabanda olması gerekiyor. Bunlarla birlikte karşılıklı görüşülmeli. Biz ona yardımcı olabiliriz ama taraftarlar anlaşmalı. Bizim anlaşmamız yetmiyor. Bursa'da aylarca Beşiktaş olayları nedeniyle hapis yatan 60 taraftar var. Bunlar hemen unutulmaz. Bununla ilgili ben ağır cezada yargılanıyorum. Ben ne yaptım ki? Bu gibi konular hassas konulardır. Önce taraftarların birleşmesi gerekiyor. Sadece Fikret Bey ile bizim konuşmamızla olmaz" açıklamasını yaptı.

"ORTADA BİR KAN DAVASI YOK"

Daha sonra tekrar söz alan Fikret Orman, "Sayın başkanımız kendi ilini iyi bilir. Benden de daha tecrübelidir. Tabii ki bu bir toplumsal olay. Buna katılıyorum ama bu baştan başlayacak bir şeydir. Biz başkan ile bir araya geliriz. Bunlar her zaman olacak. Bizlerin arasında zaten bir problem yok. Yalnız biz bu işin ön adımını atabiliriz. Bu yukarıdan aşağıya dalgalar halinde gidebilir. İnsanlar hapse girmiş olabilir ama bunları ben yaratmadım; İbrahim başkan da yaratmadı. Ancak bizim bu durumu artık bitirmemiz gerekiyor. Yaşanan olaylar organize olaylar değil, bir kan davası yok. Kimler kimlerle barışıyor. Biz dost camialarız. Ben Bursa'daki maça tabii ki gideceğim. Yüzde bir milyon eminim ki çok iyi ağırlanacağız. Olay olacaksa iki takım taraftarı da gitmesin. Artık bu yasakların kalkması gerektiğini Spor Bakanı da açıkladı. Zaten ilk maça Bursaspor taraftarı gelmedi. Bizim de bu sene gitmemiz adil olmaz. Önümüzdeki sene bu yasaklar kalkar. Mesela bu işe katkıda bulunabilmek." diye konuştu.

"ZARARI HEP BURSASPOR GÖRDÜ"

Tribünlerde olası bir barış durumunun olmayacağına inandığını söyleyen Yazıcı, "Beşiktaş taraftarından baya cezalara uğradık. Sadece küme düşme olayı değpil. Mesela İstanbul'da bir maç oldu. Taraftarlarımızla gittik. Maç sonrası taraftarlarımız bıçaklandı. Bunlar unutulur şeyler değil. Ben Bursa taraftarının düşüncesini iyi biliyorum. Bu iş Fikret kardeşimin dediği gibi olmaz. Herkesin kendine göre bir görüşü var. Bakan Bey'in bir şey demesi fark etmez. Bu laflar popülist yaklaşımlar. Fikret Bey'in iyi niyetiyle bu işler olmaz. Tabanın yaklaşımı bu konuda çok önemli. Beşiktaş konusunda en büyük zararı hep Bursaspor gördü." ifadelerini kullandı.

"AYSAL İLE BİRLİKTE İZLEYECEĞİZ"

Programdan ayrılmadan önce Beşiktaş Kulübü adına olayların bitmesi için adım atacaklarını söyleyen Fikret Orman "Her görüşe saygım var. İbrahim Başkan'ın sözlerine de saygım var ama katılmıyorum. Biz Beşiktaş camiası olarak bu tür olayların ortadan kalkması adına her şeyi yapacağız. Çarşamba günü olaylar nedeniyle ertelenen engelli basketbol maçı var. Ben maça katılacağım, Ünal Aysal da katılacak. Maçı beraber izleyeceğiz." diyerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam