Bosna Hersek'ten iki madalya

Atina'da devam eden Kulüpler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda Bosna-Hersekli temsilciler bir gümüş, bir de bronz madalya kazandı.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bosna Hersek'ten iki madalya
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2013 18:28
Yunanistan'ın başkenti Atina'da devam eden Kulüpler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda Bosna-Hersekli temsilciler bir gümüş, bir de bronz madalya elde etti.

Bosna-Hersek Tekvando Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda "Altın Zambaklar" Tekvando Kulübü antrenörü olan Türk kökenli Ahmet Dilek, düzenlediği basın toplantısında, Kulüpler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda 42 kilonun altında genç kızlar kategorisinde mücadele eden Altın Zambaklar Kulübü sporcusu Ayla Reizbegoviç'in gümüş madalya, Novi Grad Kulübü sporcularından Armin Grediç'in de 80 kilogram altında yetişkin erkek kategorisinde bronz madalya kazandığını bildirdi.

Dilek, Bosnalı sporcuların bu başarısının Bosna-Hersek sporundaki tarihi anlardan biri olduğunu, bundan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Ayla Reizbegoviç'in iki yıl önceki Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda bronz madalya kazandığını hatırlatan Dilek, bu turnuvada ikinci olan Reizbegoviç'in altın madalyaya doğru yol aldığını belirtti.

Daha önce Bosna-Hersekli sporcuların bundan daha iyi sonuçlar da elde ettiğine işaret eden Dilek, yetkililerin her zaman bu tür genç sporcularla ilgilenmediğini söyledi.

Dilek, "Bu çok acı bir hikaye. Daha önce yarışmalarda altın madalya kazanan bir genç kız yetkililerin ilgisizliği nedeniyle antrenman yapmayı bırakmış" dedi. Dilek, Ayla Reizbegoviç'i de kaybetmemek adına yetkililerden destek istedi.

Şampiyonaya kendi araçları ve imkanlarıyla gittiklerini belirten Dilek, sporcularının on saati aşan kara yolu yolculuğunun ardından dövüştüğüne dikkati çekti.

Gümüş madalya kazanan Boşnak sporcu Ayla Reizbegoviç de şampiyonaya gitme amaçlarının mümkün olan en iyi dereceyi elde etmek olduğunu söyledi. Reizbegoviç, "Sakatlığım yüzünden şampiyonada ilk sırayı alamadım. Önümüzdeki turnuvalarda daha iyi sonuçlar almak için çabalayacağım. En büyük amacım, Bosna-Hersek'e olimpiyatlarda bir altın madalya hediye etmek" diye konuştu.

İki gün önce başlayan ve 13 Ocak'a kadar devam edecek olan Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası'nda yarın da Novi Grad Kulübü sporcusu Samir Selimoviç mücadele edecek. Selimoviç, şampiyonada Bosna-Hersek'i temsil eden son sporcu.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam