Bölükbaşı: "Transfer yasağı kaldırılmalı''

Futbol Çalışanları Sendikası (Futbol-Sen) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bölükbaşı, transfer yasağı bulunan kulüplerin yok olup gittiğini belirtti.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bölükbaşı: 'Transfer yasağı kaldırılmalı''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2013 13:18
Futbol Çalışanları Sendikası (Futbol-Sen) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bölükbaşı, transfer yasağı bulunan kulüplerin yok olup gittiğini belirterek, futbolcuların alacaklarını tahsil edemediğini, bu nedenle transfer yasağının kaldırılması gerektiğini söyledi.

Bölükbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, transfer yasağı uygulamasının hem kulüplere hem de alacaklı futbolculara fayda sağlamadığını savundu.
"Borçlu kulüplerin, transfer yasağı kaldırılmalı" diyen Bölükbaşı, "Türkiye'de birçok kulüp, futbolcu ve antrenörlere borçları nedeniyle transfer yapamıyor. Ancak bu uygulama, ne kulüplere ne de alacağı olan futbolculara fayda sağlamıyor" ifadelerini kullandı.

Bölükbaşı, kulüpleri cezalandırmak için transfer yasağından farklı bir uygulama gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Transfer yasağı olan kulüpler, transfer yapamadığı zaman yok olup gidiyor. Futbolcular da bu şekilde alacağını alamıyor. Farklı uygulamayla kulüplerin ayakta kalması ve futbolcuların alacaklarını alması gerekiyor. Ancak bu transfer yasağı uygulamasıyla olmaz. Transfer yasağı uygulaması, ne kulüplere ne de futbolculara fayda sağlamıyor. Farklı bir çözüm bulunmalı.

Kulüpler, borçları nedeniyle alacaklarını alamıyor çünkü kesiliyor. Kulüplere para gelmiyor, böyle olunca yaşaması zorlaşıyor. Kulüplerin yaşaması için devletin katkı sağlaması gerekiyor."
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam