Bıyıktay: ''Müthiş bir atış yüzdesi ile maçı kazandık''

Beko Basketbol Ligi'nde Aliağa Petkim'in Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni 104-86 yendiği maçın ardından her iki takım antrenörleri açıklamalarda bulundu.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Bıyıktay: ''Müthiş bir atış yüzdesi ile maçı kazandık''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ocak 2013 19:44
Beko Basketbol Ligi'nde Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni 104-86 yenen Aliağa Petkim'de, başantrenör Burak Bıyıktay, ''Müthiş bir atış yüzdesi ile maçı kazandık'' dedi.

Bıyıktay, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, bu maçı farklı kazanmalarının bir ölçü olmadığını, ancak iyi oynadıkları bir maçı kazandıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

Sakatlıktan dönen Orhan Haciyeva'nın olumlu katkı vermesinin oyunlarını çok etkilediğini belirten Bıyıktay, ''İstatistiklerden de görüleceği gibi 62,5'lik 3 sayı yüzdesi, 74,3'lük 2 sayı yüzdesi ile çok iyi bir performans yakalamışız. Müthiş bir atış yüzdesi ile maçı kazandık. Bu her zaman olacak bir şey değil ama oyuncularımı tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Maçın bitimine çok az bir zaman kala aldığı molanın rakip takım tarafından yanlış anlaşılmış olabileceğini de belirten Bıyıktay, ''20 sayı öndeyken böyle bir mola almamdaki amaç asla 'nasıl yendik' molası değildir. Ben bu sürede bir kenar oyunu çizmek istedim. Eğer bir yanlış anlaşılma olduysa karşı takımın başantrenöründen ve oyunculardan özür diliyorum'' ifadesini kullandı.

-Akdağ: ''Aliağa takımını tebrik ederim''-

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Cem Akdağ da farklı galip gelen Aliağa takımını tebrik ettiğini söyledi.

Aliağa Petkim'in son derece yüksek yüzdeyle bulduğu sayıların oyunu şekillendirdiğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:

''Aliağa takımı özellikle 3'lük atışlarda başarılı olarak farkı açtı. Zaman zaman skoru yakalama fırsatımız olsa da rakibimiz sonradan tekrar aynı yüzdeyi yakalayınca böyle bir ihtimal kalmadı. En skorer oyuncumuz Swann'ın sakatlığı nedeniyle takım kimyamız bozuldu.''

Bir sonraki maçta Anadolu Efes ile karşılaşacaklarını dile getiren Akdağ, ''Bu süreç içinde yeni gelen oyuncumuzun takıma adapte olması ve sakat oyuncumuzun da iyileşmesiyle daha iyi bir oyun ortaya koyacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Akdağ, Aliağa Petkim Başantrenörü Bıyıktay'ın, takımı farklı öndeyken son saniyelerde mola almasıyla ilgili yorum yapmak istemediğini söyledi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam