Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bir NBA yöneticisi, "maksimum" kontratın değerini sorguluyor

NBA'de maksimum kontrat alan oyuncuların sayısının çoğalmasıyla, bu duruma karşı olan bazı kişiler de bulunuyor.

Haber; Sporx.com
NBA'de maksimum kontrat alan oyuncuların sayısının çoğalmasıyla, bu duruma karşı olan bazı kişiler de bulunuyor.

İsmi bilinmeyen bir NBA yöneticisi, kaç tane NBA oyuncusunun "maksimum kontrat" değerinde olduğunu ve bir oyuncuyu "maksimumluk " olarak tanımlayan şeyleri sorguladı:

Bleacher Report'tan Ric Bucher'ın yazdığı "Maxed Out" isimli bir makalede, konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

"Artık bir ön ofis yöneticisi olan eski bir oyuncu, 'maksimumluk bir adamın' ideal olarak soyunma odasında ve sahada lider olduğunu söylüyor. Maçın son anlarında topu verme konusunda kendime güvendiğim ve rahat olduğum biri. Organizasyonumu, saha içinde ve dışında gitmemiz gereken yere doğru taşıyan biri. Birlikte oynadığım ve izlemeye devam ettiğim çocukların, mümkün olduğunca çok para kazanmalarını istiyorum. Fakat bu 'maksimumluk oyuncu' teriminden bahsettiğimizde, gerçek anlamda, bu adamlardan kaç tane var?"

Bu sezon, birkaç maksimum kontrat verilmişti. En çok tartışılanlardan birkaçı ise Khris Middleton, Tobias Harris ve Ben Simmons olmuştu.