Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bir Lakers oyuncusu, NBA-Çin tartışmalarından 1 milyon dolar kaybetti!

Bir Los Angeles Lakers oyuncusunun, NBA-Çin tartışması nedeniyle 1 milyon dolarlık sponrosrluk anlaşmasını kaybettiği ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
Bir Los Angeles Lakers oyuncusunun, NBA-Çin tartışması nedeniyle 1 milyon dolarlık sponrosrluk anlaşmasını kaybettiği ortaya çıktı.

NBA'in Çin'le arasındaki gerginliğin genel mali sonuçları henüz ortaya çıkmadı. Lig genelindeki gelirlerdeki keskin bir kaybın, ligin maaş sınırı düşürmesine yol açabileceği söylenirken, oyuncuların sözleşmelerinin boyutunun ötesinde yaşayabileceği etkiler bulunuyor.

İsmi belirsiz Lakers oyuncusunun, ESPN'den Dave McMenamin'e göre, NBA'in Çin'le gergin ilişkisinin bir sonucu olarak, bir Çinli şirket ile yaptığı 1 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını kaybettiği açıklandı.

KUZMA OLABİLECEĞİ İDDİALARI VAR

James, Anthony Davis, Kyle Kuzma ve Rajon Rondo gibi isimlerin, Çin'deki hayran buluşmaları iptal edilmişti. Kaynaklardan biri, ESPN'e bir Lakers oyuncusunun, Lakers'ın hazırlık maçları için Çin'e seyahatinden önce, Çinli bir şirketle 1 milyon dolarlık bir anlaşma yapmayı kabul ettiğini, ülkeye ulaştığında bu anlaşmayı kaybettiğini belirtti.

Bu anlaşmayı kaybeden isimsiz oyuncunun Kyle Kuzma olduğuna dair spekülasyonlar ortaya çıktı. The Athletic'den Bill Oram'ın bir raporu, Kuzma'nın Çinli firmalarla "ek sponsorluk anlaşmaları" duyurularını iptal ettiğini açıklamıştı.

Kuzma'nın Çinli şirketlerle sponsorluk anlaşmalarını duyurma planları, Lakers Salı günü Çin'e gittiğinde, NBA ile Çin hükümeti arasındaki çıkmazın ortasında kendilerini yakalamasıyla sona ermişti.