"Beşiktaş'a gideceğim için mutluyum"

Shakhtar Donetsk'in Brezilyalı yıldızı Dentinho Beşiktaş'a transfer olacağı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Beşiktaş'a gideceğim için mutluyum'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Ocak 2013 08:58
- SPORX DIŞ HABERLER - İlk olarak Sporx.com'un duyurduğu Beşiktaş'ın Dentinho transferiyle ilgili olarak resmi açıklama geldi. Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ile Futbol İdari Direktörü Semih Usta'nın Ukrayna'ya giderek transferde son pürüzleri ortadan kaldırırıken, Brezilyalı futbolcu Brezilya basınına konuştu. Siyah-beyazlıların ara transfer döneminde hücum hattını güçlendirmek için yaptığı çalışmaların en önemlisi durumuna gelen Dentinho, Brezilya'da Esportes FM'e yaptığı açıklamada Beşiktaş'a gideceği için mutlu olduğunu söyledi. 

Transferi hakkında konuşan Dentinho, "Benim için sürpriz oldu. Donetsk'de çok mutluydum. Shakhtar teknik direktörü Mircea Lucescu benimle konuştu ve Beşiktaş'ın benimle ilgilendiğini söyledi. Beşiktaş'ın yöneticileri Donetsk'te benimle buluşarak pazarlıklarda bulundular. Tanrı biliyor ki herşey tamam" diyerek, transferin tüm detaylarını içtenlikle açıkladı ve Shakhtar'dan ayrılacağını söyledi.

"Burada mutluydum ama oyuncu olarak sadece forma giydiğimde mutluluk bulurum. Sahanın dışında kaldığım zaman mutsuz olurum. Oyuncunun en önem verdiği şeylerden biri teknik direktörünün kendine güven duymasıdır. Kim olursa olsun oynamak için biraz bekleyebilir. Benim de sabrım var ama oynayabileceğimi bilmeliyim. Burada bana yer yok, kiralık olsa bile başka bir yer arıyordum" diyerek sözlerine devam eden Dentinho, Sao Paulo'nun da kendisiyle görüştüğünü ancak şartlarda anlaşamadıklarını dile getirdi. Corinthians'a geri dönme ihtimalinin de bir ara olduğunu kabul eden Dentinho, Beşiktaş'ın en iyi teklifi sunan taraf olduğunu açıkladı.

"Çok iyi bir teklif gelmiş olsaydı da Brezilya'ya dönmek için oldukça erken olduğunu düşünüyorum. Avrupa'da parlayan bir kariyer hedefliyorum. Bunu Corinthians'tan ayrılıp Shakhtar'a geldiğimde de hedefliyordum. Benim ilk umutlarım önce Avrupa'da. Büyük kulüplere gidebileceğimi biliyorum, Beşiktaş'a gideceğim için çok mutluyum" diyerek sözlerine son verdi.

Dentinho, Beşiktaş ve Ukrayna kulübü Shakhtar'ın kiralık ve sonrasında satın alma opsiyonlu olarak anlaştığını da ifade etti. 

onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg
onerdiklerimiz_ara_cizgi.jpg


Tümü
 Reklam