Beşiktaş'a Barça ve R.Madrid modeli

Önümüzdeki günlerde İspanya'ya gidecek olan Beşiktaş yönetimi, yeni yapılacak stadyum için Barcelona ve Real Madrid'in stadlarında olduğu gibi müze yapma fikrini hayata geçirmeyi planlıyor.

Haber; Milliyet
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Beşiktaş'a Barça ve R.Madrid modeli
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ocak 2013 08:06
Yeni İnönü Stadı Projesi’ni yavaş yavaş bitirme noktasına getiren Beşiktaş Yönetimi, önümüzdeki günlerde İspanya’ya gidecek, Barcelona ve Real Madrid kulüplerinin müzelerini gezecek. Başkan Fikret Orman’ın da katılması beklenen İspanya gezisinde, kulüplerin stat içindeki müzeleri incelenecek.

TARİHİ DOKU KULLANILACAK

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, bu sezon sonunda inşaatına başlanması beklenen yeni stadın içerisinde yer alacak olan müze için, Nou Camp ve Santiago Barnebau Stadı’nda incelemelerde bulunacak olan heyet,daha sonra Türkiye’ye dönerek izlenimlerini yeni stat için uygulayacak.

Yeni statta yapılacak müze için mevcut stadın Dolmabahçe Sarayı tarafındaki tarihi bölümü uygun görüldü. Siyah-beyazlı yönetim, müzeyi Kartal Yuvası ile yakın tutmaya çalışacak. Taraftarlarına sadece maç günleri değil, haftanın her günü hem alışveriş hem de Beşiktaş tarihinde bir yolculuk sunmayı hedefleyen yönetim, bu nedenle stadın tarihi dokusunu kullanmak istiyor.

Öte yandan stat çalışmalarında gerekli izinleri almaya çalışan Beşiktaş Yönetimi, Alman Sportfive ile IMG-Doğuş Ortaklığı ile görüşmelere devam ediyor. Her iki firma ile temaslarını sürdüren siyah-beyazlılar, önümüzdeki hafta içinde bu iki şirketten biriyle el sıkışacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam