Beşiktaş, transferde yeni karar aldı

Devre arası transfer döneminde Gökhan Süzen ve Sinan Kurumuş'u kadrosuna katan Beşiktaş, 25 oyunucunun yer aldığı listesi ile ilgili hamlelerinde bekleme kararı aldı.

Haber; DHA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Beşiktaş, transferde yeni karar aldı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ocak 2013 17:18
Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş yönetimi, devre arası tatili ile birlikte yabancı bir forvet oyuncunu kadrosuna katmak için temaslarına devam ediyordu. Futbol Komitesi sezon öncesi de görüşmelerede bulunduğu Brezilyalı Nene'nin Katar Ligi'ni tercih etmesi sonucu transfer listesinde yer alan diğer oyunculara yönelmişti. Son bir haftadır teknik heyet ve futbol komitesi yaklaşlık 25 oyunucunun yer aldığı listeden en uygun futbolcuyu tercih etmek için çaba sarf ederken, bugün yaşanan gelişme sonrası yönetim transfer konusunda bekleme kararı aldı.

Komitenin transfer çalışmalarına ara vermesinin sebebi ise teknik direktör Aybaba'nın bu konudaki isteği olduğu öğrenildi. Aybaba ve futbol komitesinin yaptığı toplantıda, tecrübeli teknik adamın şu an için yabancı forvet oyuncusu konusunda acele edilmemesi gerektiğini vurguladığı ve 1 Şubat'ta bitecek transfer sezonunun son gününe kadar beklenebileceğini kaydettiği iletildi. Aybaba'nın toplantıda futbol komitesine şu ifadelerde bulunduğu öğrenildi.

"Şu an için transferde acele etmemize gerek yok. Bir çok oyuncu hakkında araştırmalarımız devam ediyor ancak yabancı forvet oyuncusu konusunda acil bir durumumuz söz konusu değil. Ben transfer sezonu bitene kadar takımımı görmek istiyorum. 1 Şubat'a kadar ligde iki karşılaşma oynayacağız. Kadromuzun bu iki maçtaki performansı benim için lig sonuna kadar yetecek şekilde olursa transfer yapmadan yolumuza devam edebiliriz. Şu anda beklemek en doğru hareket olacak."

Aybaba'nın bu sözleri üzerine komitenin transfer çalışmarını askıya aldığı ve daha sonra teknik heyetten bir talep gelmesi durumunda görüşmelere yeniden başlama kararı aldığı belirtildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam