"Beşiktaş ile sözleşmemi uzatabilirim"

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manule Fernandes, siyah-beyazlı takım ile olan sözleşmesini uzatabileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Beşiktaş ile sözleşmemi uzatabilirim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ocak 2013 14:16
Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes, Antalya'da basın mensuplarının karşısına geçti. Yıldız futbolcu, devre arası kamp çalışmalarını ve transfer hakkında kendisine yöneltilen sorularını yanıtladı.

Beşiktaş ile olan kontratını uzatabileceğini dile getiren Fernandes, "Kontratımın bitmesine 1,5 sene var. Şu an sözleşme uzatmayı konuşmak için doğru bir zaman olduğunu düşünmüyorum. Şu an sakatlığım hakkında uğraşıyoruz. Kulüp kalmamı isterse daha uygun bir zamanda oturup anlaşırız."
dedi.

Beşiktaş'tan ayrılmak istediğini hiçbir zaman dile getirmediğini belirten Portekizli futbolcu, "İlk başta ben hiç bir zaman gitmek istediğimi söylemedim. Hugo'nun da böyle bir şey söylediğinden bilgim yok. Altı ay öncesinden bu yana fikrim değişmedi. Beşiktaş'a geldiğim günden beri benden bekleneni yüzde yüz vermeye çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

MAGAZİNDE YER ALMASI HAKKINDA...

Gazetelerin magazin sayfalarında görünmesi hakkında konuşan Fernandes "Gazeteciler işlerini yapıyor. Ben böyle yaşıyorum. Onlar beni haber yapıyor diye hayatımı değiştirecek değilim. Onlar da işlerini yapıyor. Takımın içerisinde gençlere yardım edecek birçok tecrübeli isim var. Ben de onlardan biriysem ne mutlu bana. Ben de zamanında tecrübeli isimlere bakarak, kendimi geliştirmeye çalıştım. " ifadelerini kullandı.

Sakatlık sürecini atlatıp yeniden takıma döndüğü için mutluluk duyduğunu ifade eden Portekizli futbolcu, "Bildiğiniz gibi İstanbul'da hava şartları buraya göre daha kötü ve onun için buraya geldik. Aradan sonra birbirimizi özlemiştik. Hem özlem giderdik, hem de güzel havada çalışma imkanı bulduk. Bu çalışma bizim için çok önemli. Sakatlığımdan sonra burada olmaktan mutluyum. İlk yarıda bizden beklenenin tam tersi performans gösterdik. Liderin sadece üç puan gerisindeyiz. İkinci yarı bu performansın üzerine çıkmak istiyoruz. " şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında sahalara dönmeyi hedeflediğini bildiren Fernandes, "Uzun süreden sorna idmana çıktım. Bu benim için sevinçli bir olay. Daha yüzde yüz çalışamadım. Hedefim İBB maçında oynamak, şuan yüzde yüz hazır değilim." dedi.

"DÜNYA KUPASI DA ÖNEMLİ DEĞİL"

Manuel Fernandes, Portekiz Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda yer almayı çok önemsemediğini ifade ederek, "Birçok oyuncunu hayali Dünya veya Avrupa Şampiyonası'nda ülkesi adına oynamaktır. Benim şu anda ilk önceliğim ise sakatlığımdan kurtulup takımıma katkı sağlamak. Milli takım,
önceliklerim arasında yer almıyor. Belki insanlara garip gelebilir ama benim için Dünya Kupası'nda yer almak çok da önemli değil."

Portekizli oyuncu Samet Aybaba hakkında ise şu ifadeleri kullandı: "Samet Aybaba, elindeki kısıtlı kadro ile çok önemli bir iş çıkardı. Takımdaki oyunculardan alabileceği en iyi verimi aldı. Bana da her zaman yardımcı oldu ve hep en doğru şekilde davrandı. Aramızdaki iletişim çok iyi."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam